17-latka potrącona na pasach

0
Wypadek na ul. Sikorskiego 17.07.2018 r.; fot. KMP Tychy/www.112Tychy.pl

17-latka potrącona na pasach. Wczoraj (17.07) na ul. Sikorskiego w Tychach samochód renault megane potrącił 17-latkę przechodząca przez oznakowane przejście dla pieszych. Ofiara wypadku trafiła na badania do szpitala.

Wypadek wydarzył się 17 lipca około godziny 15.15. Jak poinformowała dzisiaj (18.07) Komenda Miejska Policji w Tychach ze wstępnych ustaleń wynika, że na oznakowanym przejściu dla pieszych samochód renault megane potrącił 17-letnią dziewczynę. Za kierownicą auta siedziała 37-letnia tyszanka. Ofiara wypadku z obrażeniami głowy trafiła na badania do szpitala. Policja prowadzi postępowanie w sprawie wczorajszego wypadku.

– Tyscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zaistniałego zdarzenia – informuje st. asp. Barbara Kołodziejczyk, rzecznik prasowa KMP w Tychach. – Apelujemy zarówno do kierowców, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że oprócz stosowania się do przepisów ruchu drogowego należy przede wszystkim myśleć na drodze, nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego. Kierujący ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Natomiast pieszy powinien upewnić się, że pojazd całkowicie się zatrzymał, aby go przepuścić. Bądźmy rozsądni i nie spieszmy się, bo lepiej stracić kilka minut i przejść bezpiecznie, niż bezmyślnie wejść pod koła pojazdu i doznać poważnych obrażeń ciała lub nawet stracić życie. Żadne przepisy, ani też znaki, nie sprawią, że będzie bezpiecznie, jeżeli sami nie będziemy ostrożni!

(vis)

Dodaj komentarz