Anita Skapczyk, kandydatka PiS na prezydenta Tychów, o obwodnicy dla miasta rozmawiała z ministrem

0
W gabinecie ministra infrastruktury, fot. MP

Anita Skapczyk, kandydatka PiS na prezydenta Tychów, o obwodnicy dla miasta rozmawiała z ministrem. W piątek (21.09) Anita Skapczyk, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Tychów, była gościem Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury. Rozmawiano m.in. o obwodnicy dla Tychów.

W listopadzie br., jak słyszymy, gminy będą mogły składać pierwsze wnioski o przydział pieniędzy z Funduszu Dróg Samorządowych. W 2019 r. do wydania z tego tytułu będzie 6 mld zł. Pieniądze te przeznaczone są na drogi. Między innymi o tym Anita Skapczyk, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Tychów, rozmawiała w ubiegły piątek z Andrzejem Adamczykiem, ministrem infrastruktury w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.

– W Tychach w grę wchodzą nie tylko drogi lokalne, ale budowa obwodnicy – po spotkaniu z ministrem poinformowała Anita Skapczyk. – Minister ma świadomość, że obwodnica jest potrzebna miastu Tychy. Dlatego Tychy muszą składać wnioski nie tylko na drogi lokalne, ale i większe przedsięwzięcie, jakim jest tak potrzebna miastu obwodnica. Z Funduszu Dróg Samorządowych będzie można otrzymać dofinansowanie w wysokości maksymalnie 36 mln zł, na budowę obwodnicy trzeba szukać pieniędzy w Programie dla Śląska, na który przeznaczono ponad 55 mld zł.

(pp)

Dodaj komentarz