Areszt dla wyrodnego syna

0
fot. policja

Areszt dla wyrodnego syna. 25-latek groził rodzicom, obrzucał ich wulgaryzmami, był agresywny, uszkodził im samochód.

Jak informuje rzecznik KPP w Pszczynie asp. szt. Karolina Błaszczyk, najpierw były wulgaryzmy, akty agresji i związane z tym demonstracje siły. Potem pojawiły się groźby. Doszło także do naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących policjantów. Zgodnie z decyzją prokuratora 25-latek został wówczas objęty dozorem policyjnym, czyli miał zgłaszać się 4 razy w tygodniu do pszczyńskiej komendy. Oprócz tego miał całkowity zakaz kontaktowania się ze swoimi rodzicami i zbliżania się do nich na odległość nie mniejszą niż 100 metrów. Podobny promień odległości musiał zachować przechodząc obok ich domu.

– W zeszłym tygodniu, po kolejnej interwencji policji, pokrzywdzeni rodzice znowu zdecydowali się zgłosić oficjalny wniosek o ściganie swojego syna. Tym razem, oprócz gróźb, wymienili również uszkodzenie ich samochodu – relacjonuje rzecznik.

Jak tłumaczy policjantka, długotrwałe dręczenie psychiczne ze strony najbliższych powoduje u ofiar lęk, bezsilność, poczucie krzywdy, winy, a nawet wstydu. Dlatego też rodzice podejrzanego 25-latka zdecydowali się zeznawać przeciwko niemu dopiero po dłuższym czasie psychicznej udręki.

– Po kilku interwencjach policji mieli już dosyć wiecznych awantur, gróźb, upokorzeń, a także wulgaryzmów ze strony swojego syna. Jak zaznaczyli, jego napięcie i agresja stale rosły. Zdarzyło się nawet, że nie zachował powściągliwości w stosunku do interweniujących policjantów. Szarpał ich za mundur, odpychał, uderzał i kopał, a także groził im, podobnie zresztą jak swoim rodzicom, pozbawieniem życia i zdrowia – relacjonuje K. Błaszczyk.

Obecnie 25-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego usłyszał już 5 zarzutów dotyczących gróźb karalnych, 3 związane z uszkodzeniem samochodów, w tym policyjnego radiowozu, oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. W związku z tym, że nie przestrzegał warunków dotychczasowych środków zapobiegawczych oraz istnieje duże prawdopodobieństwo, że, przebywając na wolności, może popełnić nowe, ciężkie przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu swoich rodziców, sąd podjął decyzje o tymczasowym aresztowaniu wyrodnego syna.

(r), źródło: KPP Pszczyna

Dodaj komentarz