Aresztowania, które dotknęły klub Nadwiślan Góra

0
Mecz Nadwiślana Góra z GKS-em Tychy, 14.05.2016 r.; fot. JJ

W sprawie oszustw ubezpieczeniowych 19 osobom zatrzymanym przez policję Prokuratura Okręgowa w Gliwicach postawiła zarzuty. Dwie z nich zostały tymczasowo aresztowane. Wśród osadzonych w areszcie jest Rober Sz. Portal Śląsk.sport.pl podał, że to dyrektor finansowy klubu Nadwiślana Góra (a prywatnie syn wiceministra sportu). Aresztowania, które pośrednio dotknęły klub Nadwiślan Góra mogą wpłynąć na dalsze losy drużyny.

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach poinformowała „Nowe Echo”, że proceder polegał na wyłudzaniu od towarzystw ubezpieczeniowych przez pośredników działających w imieniu spółek Blue Ocean Finance i Avvenire prowizji od zawartych umów ubezpieczeniowych. Mechanizm był prosty. Osoby posiadające firmy zajmujące się pośrednictwem ubezpieczeniowym zawierały umowy z klientami na rzecz ubezpieczyciela. Zadowolony ubezpieczyciel wypłacał pośrednikom duże prowizje, sądząc że pozyskani klienci, w ramach zawartych długoterminowych umów, będą systematycznie wpłacać niemałe składki. Nie wiedział jednak, że pośrednicy wprowadzają klientów w błąd, oferując zmyślone promocje. Gdy sprawa wychodziła na jaw klienci rezygnowali z umów. Zdarzało się, że pośrednicy wpłacali pierwsze składki za klientów, a gdy już otrzymali prowizje, przestali to robić i umowy wygasały. W sumie, jak się obecnie szacuje, wyłudzono w ten sposób ponad 10 mln zł.

– Sprawa jest bardzo rozwojowa – powiedziała nam prokurator Joanna Smorczewska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. – Kwota ta może się zmienić.

Proceder trwał od stycznia 2014 r. do marca 2015 r. w różnych miejscowościach południowej Polski. Jak podał portal Śląsk.sport.pl aresztowany w tej sprawie Robert Sz. to dyrektor sportowy w klubie Nadwiślan Góra a zarazem syn wiceministra sportu. Zarzuty postawiono też biznesmenom związanym ze strategicznym sponsorem tego klubu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here