Arsenał z II wojny światowej odsłoniły prace ziemne w Mikołowie

0
Bezpieczniejsza część mikołowskiego znaleziska, fot. ZŹ

Arsenał z II wojny światowej odsłoniły prace ziemne w Mikołowie. Wczoraj (11.09) prace ziemne prowadzone przy DK81 w Mikołowie odsłoniły prawdziwy arsenał z czasów II wojny światowej. Jak informuje mikołowska policja w ziemi znaleziono ok. 350 różnego rodzaju pocisków. Wstrzymano na tym odcinku ruch pociągów i samochodów. Znaleziskiem zajęli się saperzy. Dzisiaj ruch kolejowy i samochodowy powinien odbywać się bez zakłóceń.

Sierżant sztab. Monika Bartecka, zastępczyni rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie informuje nas, że wczoraj (11.09) ok. godz. 14.00 – 15.00 oficer dyżurny KPP przyjął zgłoszenie o odkopanych w czasie prac ziemnych pociskach z czasów II wojny światowej. Roboty prowadzone były w rejonie Drogi Krajowej nr 81. Wezwano saperów z Gliwic, straż pożarną. Teren zabezpieczono. Wstrzymano, jak słyszymy, ruch samochodowy i kolejowy niedaleko znaleziska.

– Znaleziono ok. 350 różnego rodzaju pocisków – mówi sierż. sztab. Monika Bartecka. – Zostały wywiezione przez saperów. Nie ma zagrożenia. Ruch kolejowy i samochodowy został przywrócony.

Według ustaleń „Nowego Info” poczynionych na podstawie relacji świadka zdarzenia, znaleziono nie tylko pociski kalibru np. 150 mm, 75 mm ale również m.in. hełmy, broń (w tym pancerfausty i karabiny), magazynki.

(vis)

Dodaj komentarz