Brąz mistrzostw Polski weteranów

0
Stanisław Orlicki z brązowym medalem mistrzostw Polski; fot. JJ

59-letni tyszanin Stanisław Orlicki zdobył brązowy medal w biegu na 10 000 metrów podczas 28. Mistrzostw Polski Masters w Lekkiej Atletyce. Zawody odbyły się w dniach 30 czerwca – 1 lipca w Toruniu.

Fot. JJ

– W mistrzostwach kraju masters debiutowałem w 2000 r. Zdobywałem już złote i srebrne medale na tej imprezie w biegach na 5000 m i 10 000 m. Brąz wywalczyłem pierwszy raz, ale cieszy mnie on szczególnie. Mam już bowiem 59 lat – mówi tyszanin i njie wyklucza, że w przyszłym roku wystartuje w halowych mistrzostwach świata weteranów, które również odbędą się w Toruniu.

Stanisław Orlicki – emerytowany górnik – od lat jest pasjonatem i propagatorem biegania. Współtworzył Klub Biegacza Czterdziestolatek Tychy. Jest pomysłodawcą 12-godzinnego, cyklicznego biegu sztafetowego… pod ziemią, w Kopalni Soli w Bochni oraz Biegu na Groń Jana Pawła II w Beskidzie Małym (w rocznicę urodzin Karola Wojtyły). Pan Stanisław biega również maratony. Cyklicznie startuje w wielu lokalnych zawodach, z Perłą Paprocan na czele. Obecnie reprezentuje barwy Team Papry 20.

(J)

Dodaj komentarz