Derby z Katowicami dla GKS-u Tychy!

0
Konrad Jałocha obronił trzeci rzut karny w tym sezonie (fot. Ł.Sobala, gkstychy.info)

Piłkarze GKS-u Tychy pokrzyżowali ekstraklasowe plany swojemu imiennikowi z Katowic. Tyszanie odwrócili losy meczu i wygrali w Katowicach z GKS-em 2:1.

Zaczęło się źle, bo już w ósmej minucie Tomasz Midzierski dał gospodarzom prowadzenie. Katowiczanie przeważali, ale nie potrafili przebić się przez defensywę tyszan, a w bramce świetnie spisywał się Konrad Jałocha.

Przełomowy punkt meczu nastąpił w 74. minucie. Sędzia pokazał drugą żółtą kartkę Oktawianowi Skrzeczowi z GKS-u Katowice i to tyszanie przejęli inicjatywę. W 81. minucie Łukasz Grzeszczyk dorzucił do Daniela Tanżyny i popularny „Dikson” wyrównał na 1:1.

Pięć minut później pierwsze, ale jakże ważne trafienie w barwach GKS-u Tychy zaliczył Jakub Vojtus. Bramka Słowaka dała tyszanom upragnione zwycięstwo w Katowicach.

GKS Katowice – GKS Tychy 1:2 (1:0)