Ewakuacja bloku, dziecko i kobieta w ciąży w szpitalu

0
Fot. OSP Suszec/Facebook

To, że pali się piwnica w jednym z bloków na osiedlu w Suszcu, dyżurny pszczyńskiej policji został poinformowany w sobotę, 7 lipca, kilka minut przed północą. Ogień i czad wydostający się na klatkę schodową stanowiły na tyle poważne zagrożenie, że podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców. Kilka osób trafiło do szpitala.

W trakcie akcji gaśniczej ewakuowano 40 osób. Pomocy medyków wymagało 13 osób. Kilka z nich z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla trafiło do szpitala, w tym dziecko oraz kobieta w ciąży.

Źródło ognia zlokalizowano w jednej z piwnic, która doszczętnie spłonęła. Na możliwość ponownego wejścia do mieszkań ewakuowani musieli czekać przeszło dwie  godziny. W tym czasie kilka zastępów straży pożarnej usiłowało opanować zagrożenie. Udało się dopiero przed godz. 2.00 w nocy. Niezbędna była również interwencja pogotowia gazowego i energetyki.

Kto ewentualnie zawinił i jak doszło do pożaru? To pytania, na które w pierwszej kolejności przyjdzie odpowiedzieć pszczyńskim śledczym.W ocenie przyczyn pożaru znacząca rolę odegra opinia biegłego z zakresu pożarnictwa.

(J), źródło: KPP Pszczyna

Dodaj komentarz