GKS Tychy w finale Pucharu Polski

0
Tyszanie stoją przed szansą na zdobycie po raz siódmy Pucharu Polski; fot. J. Jędrysik

GKS Tychy w finale Pucharu Polski. Po raz siódmy. Stało się tak po dzisiejszym (29.12) zwycięstwie tyszan z Tempish Polonią Bytom 5:1. GKS Tychy zdobył już to trofeum sześć razy. Najwięcej z polskich drużyn. W jutrzejszym finale (30.12) GKS zmierzy się z Comarch Cracovią Kraków .

19. turniej Pucharu Polski drugi rok z rzędu odbywa się w Nowym Targu. Walczą o niego cztery najlepsze drużyny Polskiej Hokej Ligi.

Tyszanie wyszli na prowadzenie w 11. minucie, kiedy Kamil Górny wykorzystał liczebną przewagę strzałem z niebieskiej linii, a w 19. minucie Filip Komorski strącił wysoko lecący krążek. Przewaga GKS-u rosła. Na 3:0 podwyższył wynik Bartosz Ciura, a kiedy drużyny grały trzech na trzech (po karach) na 4:0 strzelił Marcin Kolusz.

W drugiej tercji bytomianie strzelili honorowego gola (Łukasz Krzemień). Tuż po odbyciu kary Jan Semorad wyjechał z boksu i w sytuacji sam na sam położył bramkarza rywali, ustalając rezultat na 5:1.

GKS Tychy – Tempish Polonia Bytom 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Bramki: Kamil Górny (11), Filip Komorski (19), Bartosz Ciura (27), Marcin Kolusz (35), Jan Semorad (54) – Łukasz Krzemień (42)

Kary: 10 – 8 minut