GKS Tychy mistrzostwo ma! [ZDJĘCIA]

0

Hokeiści GKS-u Tychy po dogrywce pokonali GKS Katowice w piątym meczu finałowym i sięgnęli po tytuł Mistrza Polski w hokeju na lodzie 2018!

Tyszanie po porażce w Katowicach wrócili do rywalizacji na własnym lodzie i już w szóstej minucie objęli prowadzenie – dogrywał Michał Kotlorz, a gola zdobył Radosław Galant. Jeszcze w pierwszej tercji powinno być 2:0, ale sędziowie po analizie wideo nie uznali bramki zdobytej przez gospodarzy.

W każdą minutą tyszanie słabli. Przez długie minuty nie mieli pomysłu na skuteczny atak bramki GKS-u Katowice. Rywale wykorzystali uśpienie tyszan i wyrównali w 29. minucie.

Kolejne pół godziny gry nie przyniosło goli – tyszanie znów nie potrafili poważniej zaatakować, a katowiczanie wyglądali na mocno zmęczonych finałową rywalizacją.

Po 60 minutach gry był remis, sędziowie zarządzili więc dogrywkę. Na początku 67. minuty meczu Filip Komorski zdecydował się na indywidualną akcję i strzałem pod parkanami Shane’a Owena zapewnił GKS-owi Tychy tytuł Mistrzów Polski – trzeci w historii tyskiego klubu.

GKS Tychy – Tauron KH GKS Katowice 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, d.1:0)
1:0 Radosław Galant – Michał Kotlorz (05:52)
1:1 Marek Strzyżowski – Andrej Themar (28:55)
2:1 Filip Komorski – Bartłomiej Pociecha (66:03)