GKS Tychy rozgromił Naprzód Janów

0

W zaległym meczu Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy łatwo rozprawił się z Naprzodem Janów. Tyszanie powiększyli przewagę nad Cracovią, która po porażce spadła na trzecie miejsce w tabeli.

Tyszanie już w pierwszej tercji rozstrzygnęli losy meczu. Trafiali Mateusz Gościński, Mateusz Bepierszcz, Jarosław Rzeszutko i Kacper Guzik. W drugiej tercji gola dołożył Bartłomiej Jeziorski. W trzecie odsłonie kolejne bramki zdobywali Michael Cichy (2) i Michał Kotlorz.

Tyszanie wykorzystali czwartą porażkę z rzędu Cracovii (0:3 w Bytomiu) i powiększyli przewagę nad najgroźniejszym rywalem do 16 punktów. Nad drugie miejsce wskoczył GKS Katowice, który ma punkt więcej od krakowian.

Kolejne spotkanie tyszanie rozegrają 12 stycznia z Unią Oświęcim, prowadzoną przez byłego trenera GKS-u, Jirziego Szejbę

GKS Tychy – Anteo Naprzód Janów 8:0 (4:0, 1:0, 3:0)
1:0 Mateusz Gościński – Jarosław Rzeszutko – Michał Kotlorz (04:23)
2:0 Mateusz Bepierszcz- Bartosz Ciura – Radosław Galant (14:07)
3:0 Jarosław Rzeszutko – Krystofer Kolanos (16:22) 5/4
4:0 Kacper Guzik – Bartłomiej Pociecha – Mateusz Bepierszcz (19:04)
5:0 Bartłomiej Jeziorski – Patryk Kogut – Remigiusz Gazda (34:41)
6:0 Michael Cichy – Alexander Szczechura – Bartłomiej Jeziorski (53:54)
7:0 Michał Kotlorz – Radosław Galant – Krystofer Kolanos (54:40)
8:0 Michael Cichy – Kacper Guzik – Kamil Górny (55:05)

GKS: Murray (Lewartowski) – Pociecha, Ciura; Guzik, Galant, Bepierszcz – Kotlorz, Górny; Gościński, Rzeszutko, Bagiński – Kolarz, Kaznadzei; Kolanos, Cichy, Szczechura – Gazda; Jeziorski, Komorski, Kogut.