GKS Tychy zaczął marsz po złoto

0

Znakomicie rywalizację o złote medale Polskiej Hokej Ligi rozpoczęli hokeiści GKS-u Tychy. W pierwszym spotkaniu rozbili GKS Katowice aż 5:0.

Pierwsza tercja rozpoczęła się spokojnie. Obie drużyny badały się. W 10. minucie na ławkę kar powędrował Gleb Klimienko, ale to nie katowiczanie skorzystali na grze w przewadze. Po przejęciu krążka na bramkę gości popędził Mateusz Gościński, dograł na prawo do Adama Bagińskiego, a ten pewnym strzałem umieścił krążek w katowickiej bramce.

Popularny „Bagiś” niedługo potem zjechał z lodu – przy jednej z interwencji rozciął rękę i do końca meczu już nie zagrał.

W 27. minucie tyszanie podwyższyli przewagę – spod niebieskiej linii uderzał Radosław Galant, ale krążek podbił jeszcze Kamil Kalinowski i zmylił Shane’a Owena.

Tyscy hokeiści mieli przewagę i udokumentowali ją jeszcze przed końcem drugiej odsłony gry. Gleb Klimienko mocnym strzałem pod poprzeczkę po raz trzeci pokonał bramkarza GKS-u Katowice.

Trzecią tercję aktywniej rozpoczęli katowiczanie, ale GKS Tychy kontrolował stan meczu. W 51. minucie postawili Gościński wykorzystał błąd gości i umieścił krążek w bramce. Niedługo potem Mateusz Bryk zdobył kolejnego gola – tyszanie grali wtedy w przewadze i ustalili wynik pierwszego spotkania na 5:0.

Kolejny mecz rywalizacji finałowej zostanie rozegrany już w czwartek 22 marca o 18.00 w Tychach.

GKS Tychy – GKS Katowice 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

1:0 (10:32) A.Bagiński – M.Gościński 4/5
2:0 (26:51) K.Kalinowski – R.Galant
3:0 (37:29) G.Klimenko – F.Komorski 5/4
4:0 (50:44) M.Gościński – J.Rzeszutko – M.Bryk
5:0 (53:13) M.Bryk – B.Pociecha – M.Cichy 5/3