Hokej z Gwiazdami dla WOŚP i „Świetlikowa”

0

Dziś (20 stycznia) na Stadionie Zimowym w Tychach odbyła się impreza pt. „Hokej z Gwiazdami”. To druga odsłona tyskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie już wystąpiła Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich. Tym razem jej rywalami była ekipa Rally Hockey Team (sportowcy, głównie rajdowcy). Pierwszy raz w historii tego charytatywnego show dochód zostanie przeznaczony w połowie na drugi cel – dokończenie budowy „Świetlikowa” – świetlicy dla nieuleczalnie chorych dzieci w Tychach Jaroszowicach.

Przed meczem widzowie obejrzeli LED-owe akrobacje w wykonaniu pszczyńskiej grupy Phoenix Pol. Później na lodowisko wkroczyły tyskie przedszkolaki, wprowadzając zawodników. Wśród wchodzących na lód były m.in. byłe sławy sportowe (Jerzy Dudek, Mariusz Czerkawski) oraz artyści i dziennikarze (m.in. Ewa Błachnio, Tomasz Olbratowski, Darek Maciborek, Piotr Zelt, Bogdan Kalus, Rafał Bryndal, Agnieszka Dyk, gen. Roman Polko, Julia Wróblewska, Jan Kliment). Na trenerskiej ławce legenda polskiego hokeja – Wiesław Jobczyk.

Nie mogło zabraknąć typowych dla hokeja sytuacji jak bójki, za które zawodnicy lądowali na ławce kar. Jan Kliment tańczył na lodzie. Żeby było łatwiej strzelić gola to bramkę kierowano w stronę wystrzeliwanego krążka a nie na odwrót. Karnego zaś broniło dwóch bramkarzy. Na trybunach rozbujała się meksykańska fala. W przerwach między tercjami pokaz łyżwiarstwa figurowego zaprezentowała Magdalena Zawadzka, mistrzyni Polski juniorów.

Ostatecznie w meczu zwyciężyli artyści (w białych strojach) 9 do 6. Dla uatrakcyjnienia widowiska sędziowie zarządzili serię rzutów karnych (po 5) zakończoną remisem 1:1 Na finał odbył się pokaz jazdy samochodem na lodzie.

Tekst i zdjęcia: Lech Gawin