Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach Tychów

0

Dziś (czwartek 28 września) o godz. 15.00 na ulicach miast świata odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. W Tychach modlitwa ta w różnych miejscach odmawiana będzie publicznie po raz czwarty. 

Ewa Węglarz, organizator publicznego odmówienia Koronki w Tychach, informuje nas, że 28 września można przyłączyć się do grup modlitewnych przy skrzyżowaniach ulic: Budowlanych i Bielskiej (na wysokości sklepu Papirus), Edukacji i Grota-Roweckiego (obok Zespołu Szkół nr 5), Edukacji i kard. Wyszyńskiego (naprzeciw Biedronki), Dmowskiego i Nałkowskiej (grupa ze św. Benedykta), Kopernika i Żwakowskiej (przy kościele św. Jana Chrzciciela). Oprócz tego, jak słyszymy, Koronka odmawiana będzie: przy ul. Grota-Roweckiego (przy krzyżu obok targowiska), przy rondzie u zbiegu ulic Piłsudskiego i Armii Krajowej (obok piekarni Miszteli), na rynku w Starych Tychach. Legion Maryi poprowadzi Koronkę w okolicach ronda przy dworcu kolejowym (zbieg ulic Asnyka i Andersa).

Modlitwa każdego roku w rocznicę beatyfikacji bł. ks. M. Sopoćki odbywa się na ulicach miast świata. W Tychach po raz czwarty grupy osób będą modlić się przy skrzyżowaniach tego dnia o 15.00 w intencji pokoju na świecie, za kapłanów i lokalne społeczności.
– Organizujemy się spontanicznie, zapraszamy się nawzajem przy pomocy plakatów, e-maili, smsów, ogłoszeń w lokalnej prasie, przez portale społecznościowe w internecie, także przez ogłoszenia parafialne – mówi Ewa Węglarz. – Każdy może się przyłączyć.
Wybór daty nie jest przypadkowy. Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiana jest publicznie na ulicach miast całego świata w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny. Trwa od 9 lat. W Tychach organizowana jest po raz czwarty.

W tym roku wierni modlić się będą: za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: „Powiedz moim kapłanom, że zatwardziali grzesznicy kruszyć się będą pod ich słowami, kiedy mówić będą o niezgłębionym miłosierdziu moim, o litości jaką mam dla nich w sercu moim. Kapłanom, którzy głosić będą, wysławiać miłosierdzie moje, dam moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą”. Pozostałe intencje: o pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów; za prezydenta Andrzeja Dudę i cały rząd polski; za kraje, miasta, rodziny modlących się i ich samych.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął w tym roku ks. bp Marek Marczak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here