Kosmiczny finał i GKS Tychy zdobywa Puchar Polski!

0
GKS Tychy z Pucharem Polski; fot. Tomasz Gonsior

Ależ emocje w Krakowie! GKS Tychy w finale Pucharu Polski przegrywał 0:2 i 1:3. Potem strzelił jednak trzy bramki i… stracił dwie kolejne. Doszło jednak do dogrywki, a w tej tyszanie zdobyli złotego gola!

Po dwóch tercjach licznie zgromadzeni w Krakowie kibice tyskiego GKS-u nie mogli się spodziewać, że uda się odmienić losy meczu. Krakowianie strzelili dwa gole i kontrolowali spotkanie.

To, co stało się w trzeciej tercji przejdzie do historii polskiego hokeja na lodzie. Adam Bagiński w drugiej minucie strzelił kontaktowego gola, ale w 49. minucie odpowiedział Urbanowicz i było 1:3. Potem w pięć minut tyszanie zdobyli… trzy bramki z rzędu – Radosław Galant, Jakub Witecki i Mateusz Gościński wyprowadzili tyszan na prowadzenie.

To nie koniec emocji – Cracovia wzięła się do odrabiania strat – Sinagl i Drzewiecki w ciągu nieco ponad minuty zdobyli dwa gole i to gospodarze znów prowadzili – 5:4. Ostatnie słowo należało jednak do GKS-u Tychy – na minutę i dziewięć sekund przed końcem wyrównującego gola zdobył Bartłomiej Pociecha.

W regulaminowym czasie gry było więc 5:5 i sędziowie zarządzili dogrywkę. W 76. minucie akcję na miarę zwycięstwa przeprowadził Michael Cichy i tyszanie po raz kolejny mogli cieszyć się ze zdobycia Pucharu Polski.