Kronika policyjna regionu (5.02 – 11.02)

0
fot. ZB

Kronika policyjna regionu (5.02 – 11.02). Kronika policyjna, czyli jakie przestępstwa i wykroczenia zanotowali w ubiegłym tygodniu (od 5 lutego do 11 lutego) policjanci dbający o bezpieczeństwo w Tychach oraz na terenie powiatów: bieruńsko-lędzińskiego, pszczyńskiego.

5.02 w Tychach na oznakowanym przejściu dla pieszych na al. Piłsudskiego samochód volvo S60, kierowany przez 70-letniego mężczyznę, potrącił 64-letniego tyszanina. Ofiara wypadku ze złamaną kością miednicy przewieziona została do szpitala.

5.02 w Tychach włamano się do garażu przy ul. Konecznego. Skradziono cztery felgi aluminiowe z oponami. Straty: 2,5 tys. zł.

5.02 w Tychach z terenu budowy przy ul. Turyńskiej skradziono dwa akumulatory o wartości 900 zł.

6.02 w Tychach na ul. kard. Wyszyńskiego policjanci zatrzymali 61-letniego mężczyznę, który w sklepie skradł artykuły kosmetyczne o wartości 500 zł.

6.02 w Tychach na ul. Katowickiej 81-letniej kobiecie wsiadającej do autobusu skradziono torebkę, w której były dokumenty, telefon komórkowy i pieniądze. Starty: 1. tys. zł.

7.02 w Tychach w sklepie przy al. Niepodległości z otwartej kasetki skradziono 2 tys. zł.

8.02 w Tychach na al. Niepodległości policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który kierował bmw pomimo zakazu sądowego.

10.02 w Tychach na ul. Bzów z samochodu porsche cayenne skradziono telefon komórkowy o wartości 1260 zł.

10.02 w Tychach na ul. Darwina policjanci zatrzymali 24-letniego, nietrzeźwego (0,8 promila) mężczyznę, który, pomimo zakazu, kierował volkswagenem golfem.

 

8.02 Sąd Rejonowy w Tychach tymczasowo aresztował na trzy miesiące 18-letniego mieszkańca powiatu będzińskiego oraz dwóch mieszkańców Mysłowic, którzy działając wspólnie i w porozumieniu z inną (ustaloną) osobą, w sklepie spożywczym w Lędzinach, grożąc użyciem przedmiotu przypominającego broń palną, usiłowali dokonać rozboju. Do przestępstwa tego doszło 4 lutego w sklepie przy ul. Hołdunowskiej. Bandyci wycelowali w ekspedientkę pistolet i chcieli ukraść pieniądze. Ich plan się nie powiódł. Dzielna kobieta nie przestraszyła się, zaczęła się bronić. Na pomoc pospieszyli jej członkowie rodziny znajdujący się na zapleczu sklepu.

6.02 w Lędzinach zgłoszono oszustwo internetowe. Za pośrednictwem portalu internetowego kupiono grę na konsolę komputerową. Towaru nie dostarczono, pieniędzy nie zwrócono.

6.02 w Bieruniu na ul. Granitowej skradziono portfel z pieniędzmi, dokumentami i kartą płatniczą.

7.02 w Bieruniu na ul. Turystycznej policjanci zatrzymali 42-letniego, pijanego (2 promile alkoholu) kierowcę samochodu.

8.02 w Lędzinach z garażu przy ul. Długosza skradziono cztery koła na aluminiowych felgach wraz z oponami.

8.02 w Lędzinach na ul. Oficerskiej z naczepy samochodu ciężarowego skradziono tylną, aluminiową belkę.

 

6.02 w Golasowicach wycięto i skradziono dąb rosnący przy ul. Kossak.

6.02 w Woli z ul. Krótkiej skradziono sprzęt o wartości 2525 zł służący do pomiarów sejsmicznych.

10.02 w Pawłowicach włamano się do mieszkania przy ul. Orzechowej. Skradziono m.in. przenośny twardy dysk i biżuterię. Tego samego dnia z mieszkania przy ul. Ludowego Wojska Polskiego skradziono laptop i biżuterię (złodziej dostał się do mieszkania przez uchylone okno).

10.02 w Pszczynie na ul. Sygietyńskiego policjanci zatrzymali 22-letniego, pijanego (ponad 1,8 promila) kierowcę opla vectry.

10.02 w Goczałkowicach-Zdroju na ul. Szkolnej policjanci zatrzymali 49-letniego, kompletnie pijanego (prawie 3,5 promila) kierowcę fiata ducato.

11.02 w Pszczynie włamano się do domu jednorodzinnego przy ul. Katowickiej. Skradziono pieniądze.

11.02 w Jankowicach na ul. Żubrów policjanci zatrzymali pijanego (1,8 promila) kierowcę vw passata.

oprac. (vis)

Dodaj komentarz