LKS Goczałkowice zagra z drużyną gwiazdy Borussii Dortmund

0
Łukasz Piszczek już po raz trzeci zaprosi piłkarzy i działaczy LKS-u Goczałkowice do Dortmundu (fot. Michał Pawlak)

Już bez bezpośredniego wsparcia Łukasza Piszczka LKS Goczałkowice pojechał do Lędzin. Po czterech zwycięstwach goczałkowiczanie tylko zremisowali z outsiderem czwartej ligi, ale myślą już o meczu, który zagrają w Niemczech.

– Mecze z MKS-em Lędziny i Unią Racibórz będą jeszcze trudniejsze od tych z czołowymi zespołami tej ligi. Musimy udowodnić, że ostatnie dobre wyniki to nie przypadek – mówił przed meczem Damian Baron, trener LKS-u Goczałkowice.

Lędzinianie jednak mocno się postawili. Bramka padła dopiero po przerwie. Adam Mateja zamknął na długim słupku akcję i drugą wrzutkę po rzucie rożnym. Goczałkowiczanie odpowiedzieli w podobny sposób – dośrodkowanie z roku kwadrans później wykorzystał Adam Grygier.

Więcej goli nie padło i goczałkowiczanie po czterech zwycięstwach z rzędu musieli podzielić się punktami z rywalem.

Mimo wszystko, nastroje w drużynie beniaminka są dobre. Tuż po zakończeniu rundy jesiennej cała drużyna na zaproszenie Łukasza Piszczka wyjedzie do Dortmundu. – To już tradycja, że Łukasz zaprasza nas do siebie – mówi Damian Baron.

Tym razem wyjazd będzie jeszcze bardziej emocjonujący. LKS zagra bowiem z RSV Meinerzhagen, drużyną w której wychował się Nuri Sahin, gwiazda Borussii Dortmund, kolega Piszczka z drużyny. Sahin jest zresztą jednym z trenerów tego zespołu.

Goczałkowiczanie na żywo obejrzą także Derby Zagłębia Ruhry – BVB kontra Schalke 04 Gelsenkirchen.

MKS Lędziny – LKS Goczałkowice 1:1 (0:0)

1:0 – Adam Mateja, 47 min

1:1 – Adam Grygier, 63 min

Sędziował: Palej (Knurów). Widzów 100.

MKS: Kwiatkowski – Piekielny, Mateja, Roszak, Ingram, Karlik (65. Malik), Czupryna, Śliwa, Turczyński, Worek (75. Kamiński), Szczurek. Trener Adrian Napierała.

LKS: Kubina – A.Piszczek, Baron, J.Kordoń, Maśka (80. Skipioł), Rączka, Kiełbasa, A.Grygier, Dragon, Furczyk (83. Paprota), Piesiur. Trener Damian Baron.

Żółte kartki: Roszak, Ingram, Karlik – Piszczek, Furczyk

Dodaj komentarz