Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu: KS Kamionka z brązowym medalem

0
Piłkarze KS Kamionka z trenerem Leszkiem Lataczem i Henrykiem Kulą, prezesem Śląskiego Związku Piłki Nożnej; fot. MOSiR Mikołów

Za nami emocjonujący weekend (9-11 luty), podczas którego w hali sportowej MOSiR-u w Mikołowie odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-16 w Futsalu. Do rywalizacji przystąpiło 16 zespołów z całego kraju. Gospodarz turnieju – KS Kamionka Mikołów – zajęła trzecie miejsce.

Najlepsza okazała się drużyna Rekord Bielsko-Biała, która w finale pokonała 5:1 pokonała zespół BSF ABJ Bochnia. Gospodarz turnieju KS Kamionka Mikołów (podopieczni Leszka Latacza) zajęła trzecie miejsce, pokonując 6:0 TAF Toruń. Najlepszym zawodnikiem meczu o trzecie miejsce został Jakub Nowak z Mikołowa.

Jak czytamy na stronie Śląskiego Związku Piłki Nożnej, tak naprawdę finał rozegrano… za wcześnie, bo w półfinale bielski Rekord zmierzył się z mikołowską Kamionką. Po niezwykle zaciętym boju, w którym 9 sekund przed końcem gry Kacper Burzej obronił przedłużony rzut karny, wykonany przez Piotra Załuskiego, bielszczanie wygrali 3:2. Natomiast w spotkaniach o medale gra toczyła się do jednej bramki.

– Na gorąco czujemy niedosyt – mówił trener mikołowian Leszek Latacz. – Chcieliśmy grać w finale, tak jak rok temu, kiedy zdobyliśmy wicemistrzostwo Polski i liczyliśmy, że we własnej hali możemy wznieść się jeszcze wyżej. Ale jak człowiek się z tym prześpi to pewnie zrozumie, że to jest sukces i będzie dużo radości. Trzeci rok z rzędu mamy medal. Zaczęliśmy od brązowego medalu U-14 w 2016 roku. Rok temu w U-16 wywalczyliśmy srebro i teraz znowu mamy w U-16 brąz – dodaje trener KS Kamionka.

Mecz o 3 miejsce:
KS Kamionka Mikołów – TAF Toruń 6:0 (3:0)
1:0 – Nowak – karny; 2:0 – Machulec; 3:0 – Nowak; 4:0 – Nowak; 5:0 – Małysa; 6:0 – Machulec.
KS KAMIONKA: Łukasz Szczepek (Mateusz Kaczmarczyk); Oskar Machulec, Filip Wiesiołek, Paweł Szary, Jakub Nowak – Piotr Załuski, Jakub Małysa, Oskar Wolny, Bartosz Brun. Błażej Prochownik, Tobiasz Nawrocki, Dawid Woźniak, Szymon Słupik. Trener: Leszek Latacz.

Finał:
Rekord Bielsko-Biała – BSF ABJ Bochnia 5:1 (4:0)
1:0 – Iwanek, 2:0 – Guzdek; 3:0 – Pietyra; 4:0 – Groń; 5:0 – Iwanek; 5:1 – Matras.
REKORD: Kacper Burzej (Szymon Kurowski); Alan Nowak, Michał Groń, Dawid Olszowski, Daniel Iwanek – Mateusz Antczak, Patryk Pietyra, Bartosz Guzdek, Mateusz Flaka. Bartosz Kowalczyk, Michał Rycka. Konrad Liszka. Piotr Wyroba. Trenerzy: Andrea Bucciol i Bartosz Woźniak.

WSZYSTKIE WYNIKI TURNIEJU TUTAJ.

(JJ)

Źródło: Śląski Związek Piłki Nożnej 

Dodaj komentarz