PiS przedstawił kandydatkę na burmistrza Pszczyny

0
Kandydatka PiS na burmistrza Pszczyny Marcela Kanafek-Lewandowska (w białej garsonce), 24.09.2018 r.

24 września przedstawiono kandydatkę PiS na burmistrza Pszczyny. To Marcela Kanafek-Lewandowska, która w obecnej kadencji jest radną Rady Powiatu Pszczyńskiego.

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych spotkali się najpierw na rynku w Pszczynie. Po zrobieniu zdjęć przeszli do jednego z lokali. Tam Marcela Kanafek-Lewandowska przedstawiła swój program wyborczy pod hasłem „Nowy burmistrz, nowe perspektywy”. Znalazły się w nim m.in.: niższe opłaty za dostarczanie wody i odbiór ścieków, bezpłatne parkingi dla mieszkańców, wsparcie dla osób niepełnosprawnych (bon rehabilitacyjny – 500 zł), rozbudowa placówek przedszkolnych i szkolnych, wprowadzenie nauczania w jednozmianowym systemie w każdej szkole, budowa i rozbudowa zapleczy sportowych oraz placów zabaw przy szkołach, miejsce w żłobku dla każdego malucha, przygotowanie terenów pod budowę cmentarza komunalnego, darmowy transport gminny dla seniorów i uczniów, „bon edukacyjny” – 200 zł dla każdego ucznia, wsparcie finansowe dla szpitala w Pszczynie, utworzenie gminnej strefy ekonomicznej, walka z niską emisją poprzez wykorzystanie energii geotermalnej, budowa dróg i chodników ze szczególnych uwzględnieniem sytuacji sołectw, budowa nowych ścieżek rowerowych, budowa prawoskrętu z ul. Bielskiej na Dk1 w Pszczynie, podjęcie działań mających na celu udrożnienie DK1, modernizacja stadionu miejskiego.

Marcela Kanafek-Lewandowska odczytała też listy kandydatów m.in. do Rady Miejskiej w Pszczynie.

Na spotkaniu obecna była również Beata Morawiec, która z ramienia PiS kandyduje na wójta Kobióra.

M. Kanafek-Lewandowska w staraniach o fotel burmistrza Pszczyny zmierzy się m.in. z obecnym burmistrzem Dariuszem Skrobolem (KW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe).

Pszczyna, 24.09.2018

Dodaj komentarz