Piszczek uhonorowany przed meczem z Urugwajem

0
Zbigniew Boniek, prezes PZPN wręcza pamiątkową paterę Łukaszowi Piszczkowi za 50 meczów w kadrze; fot. Łączy nas Piłka/Twitter

Przed meczem towarzyskim Polski z Urugwajem na Stadionie Narodowym w Warszawie (10 listopada) Łukasz Piszczek, obrońca, który rozpoczynał karierę piłkarską w LKS Goczałkowice-Zdrój, został uhonorowany za rozegranie 50 meczów w reprezentacji.

Polski Związek Piłki Nożnej pamiątkową paterą nagradza zawodników, którzy w kadrze rozegrali co najmniej 50 spotkań. Nieco w cieniu pożegnania z kadrą bramkarza Artura Boruca, pamiątkę wręczył Łukaszowi Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

32-letni Piszczek debiutował w kadrze 3 lutego 2007 r. w meczu z Estonią, wygranym 4:0. Obecnie ma na swoim koncie 59 występów w reprezentacji i trzy gole. Brał udział w mistrzostwach Europy w 2008, 2012 i 2016. Jako junior, w latach 1992–2001, grał w LKS Goczałkowice-Zdrój, a potem w Gwarku Zabrze. W karierze seniorskiej występował w Hercie Berlin, Zagłębiu Lubin, a obecnie w Borussii Dortmund, z którą zdobył po dwa razy mistrzostwo, puchar i superpuchar Niemiec.

W meczu z Urugwajem Piszczek nie zagrał, bo leczy kontuzję. Mecz zakończył się remisem 0:0.

Dodaj komentarz