Ponad 72 tys. zł dla Świetlikowa

0
Fot. Wioleta Piróg

Ponad 72 tys. zł dla Świetlikowa. Podsumowano już dochód z piłkarskiego meczu charytatywnego „Giganci dla Świetlikowa”, który rozegrano 23 września na Stadionie Miejskim w Tychach. Na rzecz budowy stacjonarnego hospicjum dla dzieci w Jaroszowicach uzyskano 72 250 zł.

Jak informuje nas Natasza Godlewska, prezes Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci, na kwotę tę złożyły pieniądze z biletów wstępów, datków wrzucanych do puszek wolontariuszy, darwizn oraz z kiermaszu i przeprowadzonych aukcji. Największą cenę – jak słyszymy – uzyskała koszulka Roberta Lewandowskiego (10 tys. zł).

Przypomnijmy, że w drużynie „Gigantów dla Świetlikowa” zagrali m.in.: muzycy zespołu Cree, tancerz Jan Kliment, aktor Bogdan Kalus, radiowiec i konferansjer Ireneusz Bieleninik, artystka kabaretowa Ewa Błachnio, były piłkarz Krzysztof Bizacki, himalaista Artur Małek, prezenter pogody TVN Tomasz Zubilewicz oraz zawodnicy amp futbolu (grający w piłkę o kulach, po amputacji jednej z nóg). W roli trenera wystąpił Antoni Piechniczek, były selekcjoner reprezentacji Polski, z którą na mundialu w Hiszpanii w 1982 r. zdobył trzecie miejsce.

O meczu pisaliśmy TUTAJ. O Świetlikowie czytaj TUTAJ.

Dodaj komentarz