Potyczki kulturalne

1
Krojenie jubileuszowego tortu; fot. Andrzej Fijałowski

Międzypokoleniowe potyczki kulturalne to wydarzenie charytatywne, które odbyło się 21 października w restauracji Mocca D’oro w Mikołowie. Na gości czekały smaczne przekąski m.in. tort jubileuszowy i lampka szampana z okazji pierwszej rocznicy działania Fundacji Auxilium.

Podczas świętowania jubileuszu przeprowadzono licytację cennych rzeczy przekazanych przez przyjaciół Fundacji. Były to między innymi: tomik wierszy z autografem Genowefy Jakubowskiej-Fijałkowskiej, rycina z autografem Anny Komorowskiej, zdjęcia Tomasza Ryboka, gadżety przekazane przez Andrzeja Bargiela, Nibylandię, pamiątkowe kubki. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup akcesoriów i sprzętu rehabilitacyjnego dla osób starszych z Domu Opieki Villa Bona.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli spędzić wieczór z Fundacją Auxilium – mówi Izabella Konieczny, prezes Fundacji. – Bez wielu osób ten rok z pewnością byłby trudniejszy w realizacji naszych pomysłów i celów. Pomoc tych osób w zwalczaniu naszych codziennych, małych trudności pozwolił nam bez większych problemów iść do przodu. Akcja charytatywna już za nami, przed nami kolejne wyzwania.

Spotkanie uświetnili artyści: Genowefa Jakubowska-Fijałkowska – poetka, finalistka nagrody NIKE (czytała swoje wiersze oraz opowiadała jak powstawały), Natalia Krząkała – utalentowana perkusistka, laureatka międzynarodowych konkursów perkusyjnych (dała fantastyczny koncert gry na perkusji), Tomasz Rybok – pasjonat fotografii z GF KARBON (opowiedział o swojej pasji fotografowania oraz o historii zdjęć, które uczestnicy mogli podziwiać na wystawie).

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz