Śmierć rowerzysty

0
fot. OSP Wisła Wielka/fb

Śmierć 47-letniego rowerzysty. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Na DW 939 w Wiśle Wielkiej (gmina Pszczyna) uderzył w niego jadący w kierunku Strumienia ford ka. Jak podaje policja, pomimo interwencji pogotowia lotniczego nie udało się uratować życia rowerzysty. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł po kilku godzinach w szpitalu.

Do wypadku doszło w piątek, 15 czerwca. Jak informuje policja, na chwilę obecną wiadomo, że kierowca forda był trzeźwy w chwili zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że rowerzysta włączał się do ruchu. Wjeżdżał na główną drogę z ul. Brzozowej.

– Niestety, finał tego manewru okazał się tragiczny w skutkach. Pomimo szybkiej akcji ratowników karetki i wezwania na miejsce ekipy helikoptera medycznego nie zdołano ocalić życia rowerzysty. Dlaczego nie zauważył nadjeżdżającego samochodu i dlaczego kierowca nie był w stanie zahamować – to pytania, na które przyjdzie odpowiedzieć w trakcie toczącego się w tej sprawie postępowania – informuje rzecznik pszczyńskiej policji.

(r), źródło: KPP Pszczyna, fot. OSP Wisła Wielka/fb

Dodaj komentarz