Spotkania z ministrem Witoldem Bańką

1
Witold Bańka, minister sportu i turystyki; fot. ZB

Spotkania z ministrem Witoldem Bańką. W niedzielę 20 maja Witold Bańka, minister sportu i turystyki, spotka się z mieszkańcami Lędzin i Tychów. Spotkania te, w ramach trwającej akcji „Polska jest jedna”, organizuje Prawo i Sprawiedliwość.

Jakub Chełstowski, tyski radny, przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwość, informuje, że w niedzielę 20 maja o godz. 15.00 odbędzie się w Lędzinach spotkanie z Witoldem Bańką, ministrem sportu i turystyki. Miejsce spotkania: sala widowiskowo-kinowa „Piast” przy ul. Lędzińskiej 55.

Tego samego dnia, ale dwie godziny później (czyli 20 maja o godz. 17.00), w Tychach, minister Witold Bańka spotka się z mieszkańcami miasta w auli św. Jana Pawła II przy kościele błogosławionej Karoliny (Tychy, ul. ks. Tischnera 50).

Spotkania te mają charakter otwarty. Odbywają się w ramach trwającej akcji „Polska jest jedna” zorganizowanej przez PiS.

Witold Bańka urodził się 3 października 1984 roku w Tychach. Ukończył politologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. To były wielokrotny reprezentant Polski w lekkoatletyce na dystansie 400 metrów. Dwukrotnie zdobył srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Polski (w 2005 i 2006 roku). Jest złotym medalistą Lekkoatletycznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy w sztafecie 4×400 metrów w Erfurcie 2005 roku, złotym i srebrnym medalistą Letnich Uniwersjad w Bangkoku i Belgradzie w 2007 i w 2009 roku.

W 2007 roku zdobył brązowy medal lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Osace. W 2008 roku otrzymał nagrodę prezydenta miasta Tychy w dziedzinie kultury i sportu. W 2009 roku został najmłodszym w historii delegatem na zjazd sprawozdawczo-wyborczy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, reprezentując Śląski Związek Lekkiej Atletyki.

W 2012 roku oficjalnie zakończył karierę sportową. Przez ostatnie lata działał w branży public relations, realizując szkolenia z zakresu relacji z mediami i wizerunku, współpracując z czołowymi polskimi przedsiębiorstwami, tworząc dla nich produkcje reklamowe i strategie PR-owe.

16 listopada 2015 roku Witold Bańka został powołany na urząd ministra sportu i turystyki w rządzie premier Beaty Szydło.

11 grudnia 2017 roku został powołany na urząd ministra sportu i turystyki w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.

Aktywnie spędza wolny czas uprawiając sport, uczestnicząc także w maratonach.

W kwietniu, w sto dni po przeprowadzonej przez premiera Mateusza Morawieckiego rekonstrukcji Rady Ministrów, dziennik „Rzeczpospolita” opublikował wyniki agencji SW Research badającej, kto jest najlepszym ministrem w obecnym rządzie. Na trzecim miejscu (po premierze i wicepremier Beacie Szydło) znalazł się pochodzący z Tychów, a mieszkający obecnie w Bojszowach, Witold Bańka, minister sportu i turystyki.

(pp)

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz