Twarda dziewczyna z Ćwiklic z medalami

0
Paulina Klimas na trasie; fot. gvtbmc.pl/

Twarda dziewczyna z Ćwiklic z medalami. Na rozegranych w dniach 23-24 czerwca w Suszu (woj. warmińsko-mazurskie) Mistrzostwach Polski w Triathlonie pochodząca z pszczyńskich Ćwiklic Paulina Klimas wywalczyła brązowy medal w kategorii młodzieżowej i złoto drużynowo.

Paulina, reprezentująca AZS AWF Katowice, musiała przepłynąć dystans 750 metrów, pokonać na rowerze 22 km i przebiec 5,2 km (triathlon sprint). W zmaganiach elity mieszkanka Ćwiklic uplasowała się na 5 miejscu.

Paulina Klimas na podium (w czerwonej koszulce)

Brązowy medal zdobyty indywidualnie to jednak nie wszystko. W wyścigu sztafet mieszanych (dwie zawodniczki i dwóch zawodników) Paulina Klimas wraz z koleżanką i kolegami z AZS AWF Katowice zdobyła złoty medal i tytuł mistrza Polski.