Tyszanin Szymon Topolnicki wywalczył brąz na Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkoatletyce

0
Szymon Topolnicki, Lublin, 2018 r.; fot. ST

Tyszanin Szymon Topolnicki wywalczył brąz na Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkoatletyce. Na Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkoatletyce w Lublinie, które zakończyły się 22 lipca, tyszanin Szymon Topolnicki, obecnie zawodnik AZS-AWF Katowice, wywalczył brązowy medal w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.

Jak poinformował nas Szymon Topolnicki Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce trwały od 20 do 22 lipca. W pierwszym dniu zawodów, czyli 20 lipca, w biegu ma 3000 metrów z przeszkodami zajął trzecie miejsce.

To duży sukces tego 24-letniego zawodnika, który urodził się i mieszka w Tychach. Karierę biegacza, jak słyszymy, rozpoczął również w Tychach (startował w tyskich barwach w latach 2008 – 2010). Trofeum z Lublina to jego pierwszy medal w imprezie seniorskiej.

Szymon Topolnicki w lutym został inżynierem logistyki, a od października będzie kontynuował studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Obecnie reprezentuje barwy AZS-AWF Katowice. Jego trenerem jest Stanisław Marmur.

– AZS-AWF Katowice reprezentuję od 2014 roku, a wcześniej był MOS Katowice – mówi Szymon Topolnicki. – Moim największym osiągnięciem jest udział w Mistrzostwach Świata w Biegu Przełajowym, które odbyły się 24 marca 2013 roku w Bydgoszczy. Oprócz tego 10 grudnia 2014 roku startowałem w Mistrzostwach Europy w Biegu Przełajowym w Samokovie (Bułgaria). W swojej karierze zdobywałem medale mistrzostw Polski w kategorii juniora i młodzieżowca na dystansach 5000 m i 10 000 m oraz w biegu przełajowym.

(pp)

Dodaj komentarz