Umowa patronacka szkół z Oplem, ale bez gwarancji zatrudnienia uczniów

0
Podpisywanie umowy patronackiej, 13.09.2019r.; fot. ZB

Umowa patronacka szkół z Oplem, ale bez gwarancji zatrudnienia uczniów. Dzisiaj (13.09) w Zespole Szkół nr 6 w Tychach m.in. prezydent Tychów i dyrektorzy trzech tyskich szkół średnich podpisali z Opel Manufacturing Poland Sp. z o.o. Odział I w Tychach umowę patronacką dotyczącą kształcenia uczniów trzech klas w zawodach technicznych. Nie oznacza to, że uczniowie ci, po ukończeniu nauki, mają gwarancję zatrudnienia w fabryce Opla.

„Trafny wybór – czas na zawody techniczne” – to program, który w lutym br. ruszył w Tychach. W jego ramach powstały trzy klasy branżowe w tyskich szkołach średnich, tj. w: Technikum w Zespole Szkół nr 4, Technikum nr 4 w Zespole Szkół nr 5, Technikum nr 5 w Zespole Szkół nr 6.

W kształceniu w zawodach przydatnych na rynku nawiązano współpracę z Opel Manufacturing Poland Sp. z o.o. Spółka ta przekazała Zespołowi Szkół nr 6 dwa silniki tzw. szkoleniowe: jeden benzynowy, drugi diesel. Nie nadają się do montowania w samochodach, będą (wraz z zestawem narzędzi) służyły uczniom jako pomoce dydaktyczno-naukowe.

Na pierwszym planie uczniowie klasy w ZS nr 6 objętej umową patronacką, 13.09.2018r.; fot. ZB

Dzisiaj (13.09) podpisano też umowę patronacką. Jej sygnatariuszami są Jacek Cebula – dyrektor Opel Manufacturing Poland Sp. z o.o., Adam Burczyk – dyrektor ZS nr 6, Zygmunt Marczuk – dyrektor ZS nr 4, Marek Wac, dyrektor ZS nr 5, Andrzej Dziuba – prezydent Tychów, Ewa Stachura-Pordzik, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA.

Jak poinformował nas dyrektor Jacek Cebula, uczniowie szkół patronackich nie będą mieli gwarancji zatrudnienia w Oplu, nie otrzymują też od Opla stypendium.

(icz)

Dodaj komentarz