XIII Tyskie Dni Literatury – zderzenie światów

0
Jednym z gości TDL będzie Marcin Kydryński, , fot. http://anna-maria-jopek.com/marcin/

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza w dniach 2-7 października na trzynastą już edycję Tyskich Dni Literatury. W tym roku TDL odbywać się w Mediatece będą pod hasłem „Zderzenie światów” (słowo, obraz, ilustracja, komiks, prasa, dźwięk, satyra). Wśród zaproszonych gości m.in. Agata Passent, Marcin Kydryński i Krzysztof Daukszewicz.

2 października o godz. 18.00 z tyszanami spotka się Agata Passent, dziennikarka i felietonistka, córka Agnieszki Osieckiej i Daniela Passenta. Opiekuje się dorobkiem artystycznym matki, m.in. organizuje konkurs na interpretację piosenek pt. „Pamiętajmy o Osieckiej”. Wraz z Janem Borkowskim redaguje 14-tomowy „Wielki śpiewnik Agnieszki Osieckiej”.

3 października o godz. 18.00 gościem TDL będzie Krzysztof Daukszewicz. satyryk, felietonista, tekściarz, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. W latach 1979-1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku. W latach 1983-1986 współtworzył z Januszem Gajosem kabaret Hotel Nitz. Od 1986 r. do 1990 r. występował w kabarecie Pod Egidą. Występuje z własnymi programami satyrycznymi (m.in. cykl listów Ignacego do hrabiego), realizował programy w telewizji. Jest autorem kilkunastu książek. Od 2005 r. jest stałym gościem programu publicystyczno-satyrycznego Szkło kontaktowe, nadawanego na antenie TVN24.

5 października o godz. 18.00 zaplanowano spotkanie z Sylwią Chutnik, pisarką, kulturoznawczynią, feministką, absolwentką gender studies na Uniwersytecie Warszawskim, laureatką Paszportu Polityki w kategorii Literatura za rok 2008, trzykrotnie nominowaną do Nagrody Literackiej Nike (w 2009 r. za „Kieszonkowy atlas kobiet”, w 2013 r. za „Cwaniary” i w 2015 r. za „W krainie czarów”).

7 października o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim, dziennikarzem muzycznym (autorem audycji „Sjesta: w radiowej „Trójce”), ale także pasjont egzotycznych podróży i fotografowania.

Ponadto w ramach TDL odbędą się spotkania dla dzieci i młodzieży – warsztaty stylu i mody, warsztaty komiksu, spotkanie z książką sensoryczną i wizualną oraz biblioterapia. Szczegółowy program tych spotkań na stronie www.mbp.tychy.pl.

Dodaj komentarz