Zlekceważyła znak „Stop”

2
Trasa DK 44; fot. J. Jędrysik

Zlekceważyła znak „Stop”. Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło rano 5 grudnia w Mikołowie na skrzyżowaniu trasy DK 44 z ul. Bielską (DW 928). Kierująca renaultem clio wymusiła pierwszeństwo i zderzyła się z prawidłowo jadącym w kierunku Tychów fiatem seicento.

Jak informuje st. sierż. Ewa Sikora, rzecznik prasowa mikołowskiej policji, do kolizji doszło po godz. 5.00 na tzw. Górce Mikołowskiej. Wezwani na miejsce policjanci drogówki ustalili, że kierująca samochodem marki Renault Clio – 37-letnia mikołowianka nie zastosowała się do znaku „Stop”. Wyjeżdżając z uli. Bielskiej na trasę DK 44 doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Fiat Seicento, którym kierowała 31-letnia mieszkanka Tychów.

Obie uczestniczki zdarzenia były trzeźwe. Trafiły do szpitala, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.  Sprawczyni kolizji zatrzymano prawo jazdy, a po przeprowadzonych czynnościach wyjaśniających w sprawie o wykroczenie, materiały zostaną przekazana do sądu rejonowego.

2 KOMENTARZE

    • Nie. Ten wypadek wydarzył kawałek dalej, na tzw.Górce Mikołowskiej. Fotografia jest ilustracyjna, przedstawia faktycznie fragment DK 44, gdzie doszło do śmiertelnego potrącenia dwóch dziewczynek.

Dodaj komentarz