Żałoba narodowa po śp. premierze Janie Olszewskim

0
Księga kondolencyjna wyłożona w Urzędzie Miasta Tychy; fot. ZB

Żałoba narodowa po śp. premierze Janie Olszewskim. Jeszcze tylko dzisiaj (16 lutego) do godz. 18.00 w Urzędzie Miasta Tychy można wpisać się do księgi kondolencyjnej dedykowanej niedawno zmarłemu Janowi Olszewskiemu, byłemu premierowi Polski.

Od czwartku 14 lutego w Urzędzie Miasta Tychy przy ul. Niepodległości 49 wystawiona jest księga kondolencyjna dedykowana zmarłemu Janowi Olszewskiemu.

O północy z czwartku na piątek rozpoczęła się w całym kraju żałoba narodowa i potrwa do dzisiaj (16.02), do godziny 19.00.

Na budynkach zajmowanych przez urząd oraz jednostki organizacyjne flagi zostały opuszczone do połowy masztu. Tam gdzie ze względów technicznych było to niewykonalne, flagi zostały przyozdobione kirem.

Jan Olszewski zmarł 7 lutego 2019 r. w wieku 88 lat. W latach 1991-1992 był premierem Polski, w okresie II wojny światowej walczył z Niemcami jako żołnierz Szarych Szeregów, uczestnik Powstania Warszawskiego; adwokat, działacz opozycji demokratycznej i obrońca w procesach politycznych w okresie PRL.

Pochowany został dzisiaj (16 lutego) w Warszawie na Powązkach. Msza święta żałobna odprawiona została w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie.

(pp)

Dodaj komentarz