100-lecie III powstania śląskiego i plebiscytu. Konkurs dla uczniów

0
Powstańcy śląscy_źródło UMWŚ

Pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej odbywa się Regionalny Konkurs Historyczno-Informatyczny „100-lecie III powstania śląskiego i plebiscytu na Górnym Śląsku – w multimedialnej prezentacji”.

Celem konkursu jest krzewienie wiedzy o III Powstaniu Śląskim i plebiscycie na Górnym Śląsku i rozwój edukacji regionalnej wśród dzieci i młodzieży.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z Katowic, Tychów i powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Prace będą oceniane w tych dwóch kategoriach wiekowych.

Organizatorem konkursu jest Jarosław Gembka, nauczyciel historii Zespół Szkół nr 4 im. Janusza Groszkowskiego w Tychach i doradca metodyczny Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach. Patronat nad konkursem objął katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

Prace należy przygotować w formie multimedialnej prezentacji (maksymalnie 25 slajdów) i zapisać w jednym z programów: PowerPoint (MS Office, preferowane rozszerzenie PPTX), LibreOffice Impress (rozszerzenie ODT) i umieścić na platformie Google Classroom (po uzyskaniu dostępu zgodnie – szczegóły TUTAJ).

Prezentację można tez wykonać z poziomu Google Classroom za pomocą narzędzia Prezentacje Google (także po uzyskaniu dostępu – szczegóły TUTAJ).

Rejestracja do konkursu w terminie do 11 maja 2021 r. odbywa się poprzez wypełnienie formularza dostępnego TUTAJ, tak aby organizator mógł przesłać dane dostępowe do platformy Google Classroom.

Prezentację należy udostępnić w terminie do 15 maja 2021 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 21 maja 2021 r. (w 100. rocznicę rozpoczęcia bitwy o Górę św. Anny). Jury konkursu nagrodzi zdobywców pierwszych trzech miejsc w obu kategoriach wiekowych (nagrody rzeczowe i dyplomy).

(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here