100 metrów biało-czerwonej flagi na 100-lecie odzyskania niepodległości

0
Biało-czerwona flaga na pl. Baczyńskiego w Tychach, 17.09.2018r.; fot. Anna PRZYBYŁA

100 metrów biało-czerwonej flagi na 100-lecie odzyskania niepodległości. Wczoraj (17.09) na pl. Baczyńskiego w Tychach rozwinięto biało-czerwoną flagę o długości 100 metrów. Zrobili to m.in. uczniowie i kibice w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień rozwinięcia flagi wybrano nieprzypadkowo.

17 września 1939 r., wbrew wcześniej zawartym porozumieniom pokojowym, Polska walcząca z Niemcami (III Rzeszą) została zdradziecko zaatakowana przez Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, który na początku II wojny światowej był wiernym sojusznikiem Hitlera i urzeczywistniał właśnie sojusz zawarty w pakcie Ribbentrop – Mołotow.

Dokładnie w 79. rocznicę agresji ZSRR na Polskę, czyli 17 września 2018 r., na placu Baczyńskiego kibice GKS Tychy i uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Tychach rozwinęli flagę narodową o długości 100 metrów. Pomagali im m.in. członkowie Klubu Gazety Polskiej. Długość flagi nie jest przypadkowa: 100 metrów na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pomysłodawcami wczorajszej żywej lekcji patriotyzmu był Ireneusz Ruchała ze Stowarzyszenia Kibiców Tyski Fan oraz Artur Chochorowski, nauczyciel historii w ZS nr 1.

(J), (icz)

fot. Anna PRZYBYŁA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here