100. rocznica urodzin Jana Pawła II

0
Wystawę można oglądać w ogrodzie Centrum Kultury przy ul. Pszczyńskiej 82 w Woli, fot. GOK Miedźna.fb

Z okazji przypadającej dziś, 18 maja 2020 r., setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły, papieża Jana Pawła II, w ogrodzie Centrum Kultury w Woli przy ul. Pszczyńskiej 82 można będzie oglądać wystawę „Karol Wojtyła. Narodziny”.

Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”, przygotowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II, zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka, poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Odwiedzający wystawę, śledząc kolejne jej segmenty, witają nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przyglądają się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszą mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia. Na wystawę zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnej z siedzibą w Woli.

Plakat zapowiadający wystawę

(r), źródło: UG Miedźna

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here