103. urodziny pani Marii Piech

0
Maria Piech z rodziną oraz burmistrzem i sołtysem; źródło: Dariusz Skrobol - burmistrz Pszczyny/FB
Reklama

Dziś, 13 maja, swoje 103. urodziny obchodzi pani Maria Piech z Jankowic. Najstarszej mieszkance gminy Pszczyna życzenia złożyli burmistrz Dariusz Skrobol i sołtys Jankowic Marek Wojtala.

Zachęcamy do przeczytania naszego wywiadu z panią Marią, która „ciepło czy nie”  – zawsze chodziła i chodzi w kieckach, czyli pięknym pszczyńskim stroju ludowym.

Ciepło czy nie – zawsze w kieckach

Rozmowa ta ukazała się przy okazji 100. urodzin pani Marii, która opowiedziała nam o dawnych czasach: jak się żyło, co robiło, jak ubierało. O zabawach, weselach, szkubaniu pierza, kumornikach i wieczerzy „jak sie zimnioki opie”. O chodzeniu na bosaka i zakładaniu butów dopiero przed kościołem. O tym także, że choć kiedyś było dużo roboty, bo nie było takich urządzeń ułatwiających pracę jak dziś, ludzie mieli mimo wszystko więcej czasu…

Maria Piech otrzymała bukiet kwiatów od burmistrza i sołtysa, fot. Dariusz Skrobol – burmistrz Pszczyny/FB
Maria Piech i burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, fot. Dariusz Skrobol – burmistrz Pszczyny/FB

„Z bukietem kwiatów wspólnie z Markiem Wojtalą, sołtysem Jankowic udaliśmy się do najstarszej mieszkanki gminy Pszczyna. Pani Maria Piech 13 maja obchodzi swoje 103. urodziny. Wizyta u Jubilatki była okazją do wielu wspomnień. Pani Maria przyjęła nas w tradycyjnym śląskim stroju. Jest ona w doskonałej formie.  Życzę Pani przede wszystkim dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności, radości odnajdywanej w codziennych drobiazgach oraz serdeczności okazywanej przez kochających ludzi” – napisał na swoim profilu facebookowym burmistrz Dariusz Skrobol.

Przyłączamy się do życzeń dla pani Marii!

Reklama

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here