12 lutego znowu alarm smogowy, ale znowu tylko na kolei

0
fot. ZB

12 lutego znowu alarm smogowy, ale znowu tylko na kolei. Dzisiaj (12.02) z powodu smogu m.in. okaziciele dowodów rejestracyjnych znowu mogą jeździć za darmo pociągami Kolei Śląskich. Organizatorzy transportu autobusowego w metropolii nie zgłosili takiej możliwości – a więc za jazdę autobusami, tramwajami i trolejbusami trzeba dzisiaj płacić.

– Ze względu na prognozowaną przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska bardzo złą jakość powietrza w dolinach beskidzkich, na dzień 12 lutego wprowadzamy bezpłatne przejazdy dla kierowców – głosi komunikat Kolei Śląskich.

Aby skorzystać dzisiaj (12.02) z bezpłatnej podróży pociągami Kolei Śląskich wystarczy podczas kontroli biletów pokazać ważny dowód rejestracyjny. W przeciwieństwie do poprzedniej edycji akcji, w tym roku nie trzeba być właścicielem pojazdu, na który dowód rejestracyjny jest wystawiony. Każdy kierowca może zabrać w bezpłatną podróż pociągiem jedną osobę towarzyszącą. Bezpłatne przejazdy obowiązują na całej sieci Kolei Śląskich, z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki – Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane.

Możliwość bezpłatnych przejazdów istnieje przez cały dzisiejszy dzień – od godz. 00:01 do 24:00. O ewentualnym przedłużeniu akcji na kolejne dni Koleje Śląskie będą każdorazowo informować w oddzielnych komunikatach.

W autobusach, trolejbusach i tramwajach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii 12 lutego nie ma darmowych przejazdów (brak komunikatu w tym względzie).

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here