13 tys. zł dla Zwierzęcej Arkadii

0
Gmina Pszczyna wesprze działania fundacji kwotą 13 tysięcy złotych; fot. UM Pszczyna

We wtorek burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol spotkał się z Aleksandrą Gruszczyńską ze „Zwierzęcej Arkadii”. Na mocy podpisanego porozumienia gmina Pszczyna wesprze działania fundacji kwotą 13 tysięcy złotych.

– Gmina Pszczyna od wielu lat jako jeden z nielicznych samorządów powiatu pszczyńskiego bardzo aktywnie angażuje się w pomoc zwierzętom, wysłuchuje naszych postulatów i wdraża co roku coraz lepsze rozwiązania do programu ograniczania bezdomności w gminie  – mówi Aleksandra Gruszczyńska z fundacji.

– Środki, które gmina zabezpieczyła w budżecie, będą spożytkowane na kastrację i sterylizację kotów wolno żyjących z gminy Pszczyna, zakup karmy dla tych kotów i dystrybucję do karmicieli. Fundacja również dziewiąty rok będzie zajmować się odpowiedzialnymi adopcjami psów i kotów z punktu zatrzymań dla zwierząt bezdomnych przy Miejskim Zakładzie Zieleni – zapowiada.

– Fundacja „Zwierzęca Arkadia” to ludzie, którzy kochają zwierzęta, pełni zapału sił i pomysłów. Są inicjatorami wielu dobrych inicjatyw. Cieszę się, że możemy w tych działaniach pomóc – mówi burmistrz Dariusz Skrobol i zachęca do adopcji zwierząt porzuconych.

– Każdy z nas może dać dom tym psom lub kotom, które niecierpliwie czekają na opiekę. Jeżeli nie mamy takich możliwości, na pewno znajdzie się inny sposób, by pomóc. Fundacja cyklicznie organizuje zbiórki karmy lub koców.

W Pszczynie działa Punkt Zatrzymań Zwierząt działa na terenie Miejskiego Zakładu Zieleni. Są tu jednak nie tylko te, które uciekły i lada moment odbierze je właściciel, ale i takie, które zostały porzucone i niecierpliwie czekają na nowy dom. Adopcję psów i kotów organizuje Marta Godzina ze wspomnianej Fundacji Zwierzęca Arkadia. Opiekunka doradzi w doborze odpowiedniego zwierzęcia.

Wszystkie zwierzęta przekazywane do adopcji są odrobaczone, odpchlone i przeszły sterylizację. Lista psów i kotów, które czekają na ciepło, opiekę i miłość znajduje się na stronie fundacji: https://www.facebook.com/ZwierzecaArkadia Każdy, kto chciałby adoptować zwierzę, może kontaktować się również telefonicznie z panią Martą pod numerem tel. 693-118-600.

(r), źródło: UM Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here