15 sierpnia pociągami Kolei Śląskich jeździmy za darmo

0
15 sierpnia Koleje Śląskie za darmo zawiozą pasażerów do Katowic i z powrotem; fot. ZB

15 sierpnia Koleje Śląskie będą kursować bezpłatnie – taką uchwałę podjął zarząd województwa śląskiego. Datę wybrano nieprzypadkowo, bowiem 15 sierpnia w Katowicach odbędzie się defilada wojskowa „Wierni Polsce” i władze województwa chcą w tym dniu ułatwić mieszkańcom dojazd do stolicy regionu. Tak więc wszystkie osoby przebywające na terenie województwa 15 sierpnia mogą bezpłatnie dojechać do Katowic, by obejrzeć defiladę i, po jej zakończeniu, również za darmo wrócić do domu.

Wprowadzenie 15 sierpnia bezpłatnych przejazdów pociągami możliwe jest dzięki umowie zawartej przez władze województwa z Kolejami Śląskimi.

– Zachęcam mieszkańców województwa śląskiego i gości do udziału w święcie patriotyzmu i skorzystania z transportu Kolejami Śląskimi – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa sląskiego. – To ekologiczny i komfortowy środek komunikacji. 15 sierpnia wspólnie oddamy hołd powstańcom. W 100-lecie wybuchu I Powstania Śląskiego wspomnimy w szczególny sposób bohaterów walczących o polskość Śląska. Wielka defilada wojskowa odbędzie się po raz pierwszy w Katowicach. To jest bardzo mocny symbol znaczenia naszego regionu dla Rzeczypospolitej. Jestem przekonany, że ta defilada przejdzie do historii regionu.

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach informuje, że aby 15 sierpnia za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich, wystarczy wybrać dogodny kurs do Katowic (nie jest konieczna żadna wcześniejsza rezerwacja). Oferta obowiązuje na niemal wszystkich liniach obsługiwanych przez Koleje Śląskie. Więcej szczegółów na temat zasad korzystania z bezpłatnych przejazdów w dniu 15 sierpnia można znaleźć na stronie internetowej Kolei Śląskich.

– Jesteśmy zaszczyceni, że Koleje Śląskie mogą dołożyć swoją „cegiełkę” do obchodów tego wyjątkowego wydarzenia, niezwykle ważnego dla wszystkich mieszkańców województwa śląskiego – mówi Aleksander Drzewiecki, prezes Kolei Śląskich. – Mamy przy tym nadzieję, że dla wielu podróżnych wyprawa na defiladę stanie się również okazją do przetestowania oferty Kolei Śląskich i być może zdecydowania się na taki środek transportu również podczas innych wydarzeń: czy to wycieczek z rodziną, czy też np. dojazdu do pracy.

Defilada w Katowicach rozpocznie się 15 sierpnia 2019 r. o godz. 14.00 na ul. Bagiennej. Przejedzie al. Roździeńskiego od wiaduktu na ul. Lwowskiej przez rondo gen. Ziętka, aleją Korfantego, a następnie rozformuje się na wysokości ronda Pętli Słonecznej.

Wezmą w niej udział m.in. wojska pancerne, lotnictwo, spadochroniarze, marynarze, pododdziały uczelni wojskowych. Obok żołnierzy Wojska Polskiego przedefilują również żołnierze wojsk sojuszniczych na co dzień stacjonujący w Polsce, a więc żołnierze USA, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji.

Z okazji Święta Wojska Polskiego żołnierze zapraszają także na piknik wojskowy, który odbędzie się przed budynkiem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here