16-latek uderzył kładem w auto

0
Fot. KPP Mikołów
Reklama

16-latek jechał quadem ulicą Wspólną w Łaziskach Górnych. W pewnym momencie chłopak stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bok prawidłowo jadącego auta. Ze złamaniem nogi trafił do szpitala. Chłopak nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Do zdarzenia doszło w sobotę 8 lipca przed godz. 16.00. Nastolatek jechał quadem ulicą Wspólną. Ustalono, że 16-letni łaziszczanin nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. Będąc na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bok prawidłowo jadącego samochodu marki Renault Clio.

16-latek został przewieziony na obserwację do jednego z katowickich szpitali ze złamaniem nogi. Kierujący renaultem 22-letni mieszkaniec Tarnowa nie odniósł żadnych obrażeń.

Jak się okazało młody człowiek w ogóle nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto kład był niezarejestrowany, nieubezpieczony i niedopuszczony do ruchu. Policja ustala teraz dane właściciela, który udostępnił pojazd sprawcy wypadku. Grozi mu grzywna. Nastolatkiem zajmie się sąd rodzinny.

Reklama
Fot. KPP Mikołów
Fot. KPP Mikołów
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here