1,8 mln zł na działania związane z poprawą jakości powietrza

0
Przekazanie umowy, fot. Oskar Piecuch/UM Pszczyna
Reklama

We wtorek, 23 marca, z udziałem marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego w Urzędzie Miejskim w Pszczynie odbyło się przekazanie umowy dotacji w ramach programu STOP SMOG. Dzięki niej do Pszczyny trafi 1,8 mln zł na działania związane z poprawą jakości powietrza.

Program STOP SMOG jest realizowany od 1 czerwca 2020 roku do 31 grudnia 2021 roku. Stanowi on przede wszystkim istotne wsparcie dla rodzin, które doświadczają tzw. ubóstwa energetycznego. W gminie Pszczyna w ramach tego projektu planowane jest dofinansowanie wymiany 83 kotłów.

– Poprawa jakości powietrza to jedno z największych wyzwań, jakie stoją przed regionem, dlatego przyjęliśmy strategię rozwoju województwa śląskiego „Zielone Śląskie 2030”. Stawiamy na poprawę jakości powietrza i wspieramy gminy, które chcą wesprzeć mieszkańców w wymianie wysokoemisyjnych źródeł ciepła, bo to inwestycja nie tylko w ekologię, ale przede wszystkim w zdrowie i życie mieszkańców – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

– Gmina Pszczyna stała się symbolem walki ze smogiem. Przekazana umowa to kolejny dobry krok, który pokazuje dobrą współpracę między samorządem gminnym, samorządem wojewódzkim i rządem. Jestem przekonany, że wspólnie dzięki tym działaniom uda nam się doprowadzić do tego, aby jakość powietrza na terenie Pszczyny i całego województwa będzie lepsza – powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.

Całkowita wartość projektu to ponad 1,8 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków UE to 1,56 mln zł.

Reklama

(r), źródło: UM Pszczyna

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here