20 lat TEB Edukacja Tychy

1
Aleksandra Szczypa, uczennica Technikum TEB Tychy odbiera nagrodę im. Marka Drapińskiego; fot. TEB

Oddział TEB Edukacja Tychy, prowadzący szkoły  średnie, świętował swoje dwudziestolecie. Z tej okazji 10 grudnia w Multikinie odbyła się uroczysta gala.

Na dużym ekranie wyświetlona została prezentacja placówki, utrzymana w konwencji filmu sensacyjnego, co pozwoliło w efektowny sposób wprowadzić na scenę dyrektora oddziału Krzysztofa Sikorę. To on w 1998 r. podjął się misji założenia i poprowadzenia w Tychach szkoły – od policealnej i medycznej, poprzez przeprowadzkę do obecnej siedziby przy al. Jana Pawła II 24 i otwarcie technikum, aż po wprowadzenie do oferty edukacyjnej liceum dla dorosłych.

Z okazji 20. rocznicy TEB Tychy gościł m.in. Marzenę Mugę, dyrektor zarządzającą i członka zarządu TEB oraz Michała Pełkę, prezesa zarządu FORTEB, który wręczył Aleksandrze Szczypie, uczennicy Technikum TEB Tychy nagrodę im. Marka Drapińskiego. Była to już 12. edycja konkursu, który wspiera ludzi zaangażowanych w pracę społeczną. Uczennica z Tychów ujęła komisję skalą działań, których się podejmuje. Pomaga m.in. w Hospicjum im. św. Kaliksta w Tychach, w ośrodku dla nieuleczalnie chorych dzieci „Świetlikowo”, w Banku Żywności, a ponadto w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Psitulmnie” w Zabrzu i w Fundacji Fundusz Migotkowy. Ola została nagrodzona czekiem w wysokości 10 000 zł.

Podczas gali było podsumowano zakończony niedawno zagraniczny staż uczniów Technikum TEB (w Barcelonie), sfinansowanego z funduszy europejskich POWER. Takie wyjazdy pozwalają nie tylko podnieść kwalifikacje zawodowe i językowe, ale również zwiedzić piękne miejsca oraz poznać inne kultury. Uczestnikom wręczono certyfikaty potwierdzające odbycie zagranicznego stażu. Uroczystość zwieńczyło podanie efektownego tortu.

TEB Edukacja prowadzi oddziały w 45 miastach w Polsce i oferuje kształcenie w szkołach policealnych, medycznych, w technikach, w liceach ogólnokształcących dla dorosłych, gimnazjum językowym, a także w formie kursów i szkoleń oraz kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Firma przygotowuje także kompleksowo do zdobycia zawodu, oferując podstawowe oraz specjalistyczne kursy i szkolenia.

(J)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here