28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

0

W najbliższą niedzielę 12 stycznia po raz 28. odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem wolontariusze w całej Polsce i poza jej granicami zbierać będą datki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji z zakresu chirurgii ogólnej, kardiochirurgii i neurochirurgii. Sztaby WOŚP działać będą także w naszym regionie. Jakie atrakcje przygotowały?

TYCHY

Już w sobotę 11 stycznia w pubie Underground (ryneczek na osiedlu K) zagrają zespoły: 032, Cukier, Moleskin, Warhlack, Holyguns i GalHan. Będą też licytacje. Start o godz. 18.00.

Także 11 stycznia w godz. 10.00-13.00 do swojej siedziby zaprasza TEB Edukacja (DH Baron II piętro). W zamian za datki do puszki WOŚP w pracowniach szkoły będzie można skorzystać z zabiegu parafinowego na dłonie, masażu relaksacyjnego, a nawet naprawić drobne uszkodzenia protez zębowych. Od 11.00 dzieci mogą wziąć udział w grach i zabawach.

Mnóstwo atrakcji szykuje się w niedzielę 12 stycznia w godz. 11.00-23.00 na placu Baczyńskiego. Będzie można obejrzeć terenowe samochody off-roadowej ekipy Piaskownica 4×4. Będą też zabytkowe pojazdy i motocykle dzięki pasjonatom z grupy Tyski Ruch Klasyków. Na placu stanie też basen, w którym morsować będą zwolennicy lodowatych kąpieli. Będzie można się zarejestrować w bazie dawców szpiku kostnego albo wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych i zabawie sensorycznej.

Z kolei w sobotę 18 stycznia o godz. 16.30 na Stadionie Zimowym odbędzie się tradycyjna już impreza „Hokej z Gwiazdami”. W tym roku Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich zmierzy się z drużyną telewizji TVN i ich przyjaciółmi. Nie zabraknie znanych twarzy ze świata telewizji, kabaretu i muzyki.

ŚWIERCZYNIEC

Patronat prasowy
Sztab WOŚP tradycyjnie mieści się w Gminnej Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki. Dwudniowa impreza rozpoczyna się w sobotę 11 stycznia o godz. 15.00 balem przebierańców dla dzieci (obuwie zmienne). Będą też zajęcia z robotyki „Lego We Do” i zajęcia plastyczne – konkurs na symbol 28. finału WOŚP. O godz. 17.00 rozpocznie się turniej tenisa stołowego.

W niedzielę 12 stycznia harmonogram atrakcji przedstawia się następująco:  14.35 – „Kaczka Dziwaczka”, występ przedszkolaków;  14.50 – występy grup tanecznych z Akademii Rozwoju Talentów w Bojszowach;  15.00 – licytacje;  15.15 – Świąteczne Przedstawienie Jagódek, występ przedszkolaków;  15.30 – licytacje;  15.45 – jasełka w wykonaniu dzieci ze Świetlicy Środowiskowej;  16.15 – licytacje;  16.30 – „Śnieżka po śląsku”, występy dzieci ze Szkoły Podstawowej;  16.55 – ogłoszenie wyników konkursu plastycznego;  17.00 – licytacje;  17.15 – występy uczniów z klas III Szkoły Podstawowej; 17.30 – licytacje;  17.50 – pokazy taneczne w wykonaniu grupy D Way of Life;  18.00 – licytacje;  18.15 – spotkanie z podróżnikiem Zdzichem Rabendą, „Pacyficzny Pierścień Ognia”. Przez dżungle Indonezji i Malezji”;  19.15 – licytacje; 19:25 – występ wokalny Darii Ladrowskiej;  20.00 – światełko do nieba, pokaz fire show w wykonaniu Phoenix Poi Group oraz pokaz laserowy;  20.15 – licytacje;  20.30 – koncert Kolina Violin Band.

W niedzielę dostępne będą: strefa wirtualnej rzeczywistości, warsztaty surwiwalowe, kącik historyczny – do nabycia repliki starych pocztówek, map, dokumentów. salon psiej piękności – zapisy pod numerem 501 334 161, sesje fotografii dziecięcej (15.00–18.00).
Ponadto: akcja „Ubrania do oddania” – zbiórka używanej odzieży, szczudlarze i mim z Teatru HoM, kurs pierwszej pomocy, fotobudka z grafikami WOŚP, kawiarenka, kręcioł szczęścia, kiermasz rękodzieła, grochówka i bigos z kuchni polowej, kiełbaski z grilla, pajda ze smalcem i terminal płatniczy – wesprzyj WOŚP kartą płatniczą.

PSZCZYNA

Pszczyński finał WOŚP odbędzie się w sali widowiskowej PCKul-u. 11 stycznia o godz. 17.00 zobaczyć będzie można musical zimowy pt. „White Xmas” w wykonaniu grupy mu-sic(!)-al ze Stowarzyszenia „Take tam” im. Artystów Międzywojnia.

12 stycznia o godz. 13.00 na scenie pojawią się soliści Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Następnie wystąpią zespoły: Rocker Soul, Taint, Hard Rockets oraz Stach Bukowski. Całość będzie przeplatana występami uczestników zajęć tanecznych prowadzonych w Pszczyńskim Centrum Kultury oraz pszczyńskich mażoretek. Finał zakończy się Światełkiem Do Nieba, które tak jak w ubiegłym roku, będzie bardzo taneczne. Podczas finału dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach i animacjach.

MIKOŁÓW

Finał w Mikołowie rozpocznie się na sportowo. O godz. 11.00 ruszy II Bieg „Od Serca do Serca”, a o godz. 12.00 Team O’rety! zaprosi na na II Rowerowanie z Sercem. Rajd na jednośladach wyruszy z rynku. O 14.30 zaplanowano animacje dla dzieci. Z kolei o godz. 15.00 w MDK-u poćwiczyć będzie można zumbę.

Od godz. 15.00 na rynku rozpoczną się koncerty. Wystąpią: Zośka, Max Bravura i Fertile Hump. Mniej więcej co godzinę przewidziano licytacje. Od 12.00 do 21.00 będzie można posilić z daniami z food trucków.

ŁAZISKA GÓRNE

Sztab WOŚP działa przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika. Dla najmłodszych o godz. 10.00 odbędzie się bal przebierańców. Później przygotowano warsztaty zielarskie „Niezłe Ziółka”, dmuchańce Nibylandii. Nie zabraknie domowych wypieków (ciast, babeczek) oraz ciepłego posiłku.

Będą treningi futbolu amerykańskiego w wykonaniu drużyny Hammers Łaziska Górne oraz pokaz umiejętności strażaków z OSP Łaziska. Zaprezentuje się również grupa pasjonatów motoryzacji Nocna Jazda Łaziska (parkingu przy Urzędzie Miasta, godz. 13.00–15.00).
Od godz. 14.00 na scenie MDK wystąpią m.in. Artystyczny Zespół Dziecięcy „Radość”, Capoeira, szkoła tańca „Arabeska” oraz zawodniczki klubu sportowego KPKS Halemba z pokazem akrobatyki sportowej. W trakcie występów odbędą się także licytacje.

ORZESZE

Tradycyjnie sztab WOŚP mieści się w SP nr 3 w Zawadzie. Od godz. 16.00 odbywać się będą gry i zabawy dla dzieci. Działać będzie też Laboratorium Robotyki. O godz. 17.30 rozpocznie się koncert świąteczny w wykonaniu uczniów SP nr 3. Będzie bufet z kawą i domowym ciastem. Zaplanowano sprzedaż gadżetów na rzecz WOŚP. O 20.00 będzie światełko do nieba.

SUSZEC

W Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu finał WOŚP rozpocznie się o godz. 16.00. W programie: przedstawienie jasełkowe Przedszkola Publicznego w Suszcu, warsztaty kreatywne dla dzieci, popisy fortepianowe i gitarowe, występ zespołu tanecznego K-BOOM, wirtualna przejażdżka rowerem z UKS Krupiński Suszec oraz licytacje gadżetów WOŚP-owych.

BIERUŃ

W Bieruniu WOŚP zagra na sportowo. 12 stycznia o godz. 11.45 z rynku wyruszy 6. Bieg Utopca. Meta biegu również na rynku. Chwilę później wystartują zawodnicy nordic walking. O godz. 10.30 rozpoczną się biegi dziecięce. Każdy zawodnik biegu głównego wpłaca do puszki WOŚP 10 zł. Zgłosiło się ok. 800 osób. W południe w hali sportowej przy ul. Szarych Szeregów zaplanowano Sportowy Piknik Rodzinny. W programie m.in.: gry i zabawy z nagrodami oraz pokazy sportowe.W tym roku w Bieruniu

18 stycznia o godz. 19.00 rozpocznie się Charytatywny Bal Karnawałowy na rzecz WOŚP. Organizatorzy zapraszają do Regionalnego Centrum Kulturalno-Gospodarczego „Remiza”. W programie: licytacje, loteria fantowa i występy niespodzianki.

LĘDZINY

12 stycznia o godz. 13.00 finał WOŚP rozpocznie się w auli Powiatowego Zespołu Szkół. Pierwsza wystąpi Orkiestra Dęta KWK Piast. Do 15.40 odbywać będą się popisy artystyczne przedszkolaków i uczniów lędzińskich szkół. O 16.00 wystąpi Kamil Skrzyniarz. O 16.30 odbędzie się pokaz magii w wykonaniu Krzysztofa Szostka. O 17.30 zagra zespół Zgon na Lekcji Chemii, a o 18.00 grupa Mantra. O 19.00 wystąpią uczniowie PZS. O 20.00 światełko do nieba. Będą dwie licytacje: o 17.00 i 18.30.

ORNONTOWICE

Sztab WOŚP mieści się w miejscowej szkole. Tam też w godz. 15.00-19.50 zaplanowano występu uczniów, szkół tanecznych i nauki gry na skrzypcach. Na stadionie Gwarka o 20.00 odbędzie się światełko do nieba. Jak informują organizatorzy, wolontariusze będą kwestować przy kościele parafialnym przed i po każdej mszy św.

KOBIÓR

(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here