3 nowe przypadki zakażenia w województwie

0
fot. ilustr. ivabalk z Pixabay

Śląski Urząd Wojewódzki podał 23 marca o godz. 20.32 aktualny stan epidemii koronawirusa w regionie. Obecnie w województwie śląskim hospitalizowanych jest 107 osób.

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach poinformował niedawno, że w dobrym stanie jest kilkunastoletnie dziecko z powiatu lublinieckiego, które miało kontakt z osobą zakażoną z najbliższego otoczenia.

Z wyraźnymi objawami zakażenia koronawirusem do lekarza chorób zakaźnych zgłosiła się kobieta w sile wieku. Kobieta była w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie) i wracała do domu przez trzy kraje europejskie. Decyzją lekarza kobieta ta została objęta izolacją domową (ŚUW nie podaje miejscowości).

Pod nadzorem gliwickiego sanepidu jest mężczyzna w starszym wieku, który przebywa w kwarantannie domowej po kontakcie z osobą zakażoną ze swojego otoczenia.

W województwie śląskim hospitalizowanych jest w sumie 107 osób. W kwarantannie pozostaje 2616 osób, a pod nadzorem sanitarnym – 7539.

23 marca o godz. 20.32 aktualne dane dotyczące epidemii podało Ministerstwo Zdrowia: w całej Polsce zanotowano 749 zachorowań na COVID-19 (chorobę, którą wywołuje koronawirus), w tym 77 przypadało na województwo śląskie; liczba zgonów – 8 (w tym 1 w województwie śląskim).

(pp)

Mężczyzna i kobieta, którzy mieli kontakt z osobami z zagranicy, trafili do szpitala zakaźnego w Tychach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here