3 nowe zakażenia koronawirusem w rejonie PSSE Tychy

0
fot. ZB

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 11 czerwca o godz. 10.30, że na terenie Tychów oraz powiatów: pszczyńskiego, mikołowskiego i bieruńsko-lędzińskiego (czyli w rejonie nadzorowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tychach) nie było zgonów, zanotowano 3 nowe zakażenia koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ubiegłej doby w rejonie PSSE Tychy nie było zgonów. Biorąc pod uwagę wcześniejsze komunikaty Ministerstwa Zdrowia i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach, liczba wszystkich zgonów na terenie Tychów i powiatów mikołowskiego, pszczyńskiego i bieruńsko-lędzińskiego (liczona od początku epidemii) nie zmieniła się i wynosi 843.

W Tychach zanotowano jedno nowe zakażenie (wskaźnik 0,08 na 10 tys. mieszkańców), w powiecie bieruńsko-lędzińskim – 2 (0,33); w powiatach mikołowskim i pszczyńskim nie było zakażeń.

W województwie śląskim liczba zakażonych zwiększyła się o 36, zanotowano też 2 nowe zgony (w tych 2 przypadkach występowały choroby współistniejące).

W Polsce liczba zakażeń wzrosła do 2 877 007 (wzrost o 513), liczba zgonów do 74 515 (wzrost o 68 – w tym 49 zgonów przy chorobach współistniejących z covid), liczba aktywnie chorych spadła obecnie do 154 804 (341 – nowi aktywnie chorzy).

(pp)

Jeden zgon i 5 nowych zakażeń koronawirusem w rejonie PSSE Tychy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here