3. runda Samochodowych Mistrzostw Tychów. Deszcz dodał smaczku rywalizacji

0
Fot. Jakub Tuszyński
Reklama

Na torze Fiata w Bieruniu 16 maja rozegrano trzecią w tym roku rundę Samochodowych Mistrzostw Tychów. Po raz pierwszy od wielu miesięcy zawody odbyły się z udziałem publiczności.

Nawet kapryśna, deszczowa pogoda nie zniechęciła kibiców, którzy licznie zgromadzili się przy trasie trzeciej rundy SMT. Choć nadal obowiązywała konieczność zachowania dystansu, dopingujący swoich faworytów widzowie dodali zawodom tak bardzo wyczekiwanego kolorytu i klimatu.

Padający deszcz dodawał smaczku samej rywalizacji – dla wielu zawodników mokra nawierzchnia okazała się sporym wyzwaniem. Niewątpliwą atrakcją były przejazdy braci SzejówJarosława i Marcina. Zawodnicy, znani z tras Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski pokonywali trasę rajdowym hyundaiem i20 R5.

Na liście startowej można było też znaleźć takie maszyny jak ford fiesta proto Przemysława i Anny Kołodziejów czy pachnąca nowością toyota yaris GR. Ten ostatni samochód zaprezentował faworyt zawodów – Artur Kobiela, pilotowany tradycyjnie przez Kamila Walę.

Zmiana auta nie spowolniła jednak wielokrotnego mistrza Tychów – Kobiela zdominował rywalizację w klasie 4, wyprzedzając Macieja Sarkę i Magdalenę Szymoniak (subaru impreza) oraz duet Mateusz Masełko/Konrad Masełko (subaru impreza). Kierowca toyoty zanotował też najlepszy czas całych zawodów.

Reklama

W klasie 3 drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli Przemysław Mendrek i Justyna Sikora (honda civic). Kolejne pozycje zajęli Dawid Tomala i Paulina Kempka (honda civic) oraz Aleksander Kołodziej i Paweł Hojdem (renault clio).

W klasie 2 Romuald Stasik i Grzegorz Pękala (citroën C2) przełamali serię drugich miejsc i tym razem finiszowali na pierwszej pozycji. Za nimi uplasowali się Tomasz Jasiński i Radosław Woźnica oraz Paweł Lipowczan i Łukasz Zieja – obie załogi w hondach civic.

W klasie 1 triumfowali Łukasz Semik i Krzysztof Wadas (fiat seicento). Wyprzedzili na mecie załogi Jakub Włoch/Piotr Pisula (renault clio) i Delfin Orłowski/Sławomir Raczek (nissan almera).

W klasie RWD najszybsi na trasie byli Daniel Strojek i Ireneusz Pszczółka (bmw 330 E46). Paweł Rączka i Natalia Bury (bmw120ti) zajęli drugą pozycję, wyprzedzając Jarosława Piórkowskiego i Michała Jawienia (bmw E46 compakt).

Spośród samochodów peugeot i citroën (klasa PPC) najszybszy był citroën C2 Marka Hohoła i Mariusza Szczepaniaka, a w klasie fiatów cinquecento i seicento (Cento) triumfowali Wojciech Książek i Kamila Szczerba (fiat cinquecento). Paweł Sitek i Krzysztof Włodarczyk (łada 2105) byli najlepszą załogą w klasie Retro.

Marek Mrówczyński i Paulina Sarna (ford fiesta) byli najszybsi w klasie Open 2WD. Co ciekawe w łącznej klasyfikacji byli o zaledwie 0,16 s. wolniejsi od Kobieli. Bartłomiej Gilewski i Krystyna Deja (renault clio sport) triumfowali w klasie Open 2WD. W klasie Gość (dla zawodników z licencją) Piotr Żbikowski i Jakub Stupnicki (mitsubishi lancer) pokonali P. Kołodzieja w fieście proto.

Czwarta runda SMT odbędzie się 13 czerwca. Organizator Automobilklub Ziemi Tyskiej  zaprasza kibiców na tor w Bieruniu.

(J)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here