3 zasady, których warto przestrzegać podczas wizyty w teatrze

0

Wybierasz się do teatru? W takim przypadku sprawdź z nami już teraz 3 zasady, których warto przestrzegać podczas wizyty w tym przybytku!

Do teatru nie chodzimy zbyt często. Wielu z nas ostatni raz było w tym miejscu jeszcze w okresie szkolnym. Nic więc dziwnego, że możemy odczuwać stres przed udaniem się do teatru ponownie. Aby go zmniejszyć, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Odpowiedni strój

Choć co prawda do teatru nie musimy zakładać smokingu oraz wieczorowej sukni, to jednak powinniśmy pamiętać o tym, aby założyć przy tej okazji bardziej eleganckie ubrania.

Dla kobiety może być do sukienka o długości midi czy też eleganckie spodnie i bluzka. Można także wybrać proste jeansy, które również mogą prezentować się stylowo z szykownymi dodatkami. Dla mężczyzny może być to z kolei marynarka z jeansami lub koszula z jeansami.

Najczęściej na spektakle takie jak komedie, na przykład w Teatrze Komedia obowiązuje luźniejszy dress-code, z kolei na bardziej poważne dramaty powinniśmy ubrać się bardziej elegancko.

Bez przekąsek

W kinie jedzenie przekąsek jest na porządku dziennym. Gdy jednak chcemy wybrać się do teatru, powinniśmy pamiętać o tym, że jedzenie i picie dozwolone są tylko podczas przerw pomiędzy aktami.

Do teatru możemy zabrać własne przekąski, ale możemy też kupić je na miejscu. Wiele teatrów posiada niewielkie bufety lub bary, gdzie możemy wypić dobrą kawę, herbatę, zjeść coś słodkiego. Warto wcześniej sprawdzić czas trwania przerw, aby mieć pewność, że zdążymy na kolejny akt!

Wyłącz dzwonki w telefonie

Obecnie, gdy praktycznie każdy z nas ma telefon, dzwonienie możemy usłyszeć bardzo często – także podczas spektakli teatralnych, na przykład w teatrze https://teatrkomedia.pl/.

Powinniśmy zatem pamiętać o tym, aby wcześniej wyciszyć swój telefon, aby nasz dzwonek nie przeszkadzał innym! Gdy czekamy na ważną wiadomość albo telefon, możemy także włączyć wibracje. Jeśli będziemy chcieli odebrać, powinniśmy wyjść z widowni na korytarz i dopiero tam porozmawiać z dzwoniącą do nas osobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here