3 zgony i 5 nowych zakażeń w rejonie PSSE Tychy

0
Mikołów, fot. Jarosław Jędrysik

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 9 czerwca o godz. 10.30, że na terenie Tychów oraz powiatów: pszczyńskiego, mikołowskiego i bieruńsko-lędzińskiego (czyli w rejonie nadzorowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tychach) zanotowano w ciągu ubiegłej doby 3 zgony i 5 nowych zakażeń.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ubiegłej doby w rejonie PSSE Tychy zanotowano 3 zgony – 1 w powiecie mikołowskim, 2 w powiecie pszczyńskim. W jednym przypadku (pow. pszczyński) występowały choroby współistniejące. Biorąc pod uwagę wcześniejsze komunikaty Ministerstwa Zdrowia i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach, liczba wszystkich zgonów na terenie Tychów i powiatów mikołowskiego, pszczyńskiego i bieruńsko-lędzińskiego (liczona od początku epidemii) wzrosła do 842..

W Tychach i powiecie bieruńsko-lędzińskim nie było zakażeń. W powiecie mikołowskim zanotowano 3 nowe zakażenia koronawirusem (wskaźnik 0,30 na 10 tys. mieszkańców), w powiecie pszczyńskim – o 2 (0,18).

W województwie śląskim liczba zakażonych zwiększyła się o 47, zanotowano też 11 nowych zgonów (w 9 przypadkach występowały choroby współistniejące).

W Polsce liczba zakażeń wzrosła do 2 876 289 (wzrost o 677), liczba zgonów do 74 363 (wzrost o 108 – w tym 81 zgonów przy chorobach współistniejących z covid), liczba aktywnie chorych wzrosła obecnie do 155 279 (428 – nowi aktywnie chorzy).

(pp)

Brak zgonów, trzy nowe zakażenia w rejonie PSSE Tychy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here