300 tys. zł od GPW dla szpitala w Tychach na walkę z koronawirusem

0
Szpital Megrez w Tychach; fot. ZB

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów SA przekazało szpitalowi Megrez w Tychach 300 tys. zł na walkę z koronawirusem – poinformował dzisiaj Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. Województwo jest głównym akcjonariuszem GPW.

W czasie epidemii koronawirusa Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach został przemianowany na tzw. szpital jednoimienny, dedykowany wyłącznie pacjentom z województwa śląskiego chorującym na COVID-19. W całym województwie są na razie dwa takie szpitale.

Dzisiaj (30 marca) Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, poinformował, że Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów SA przekazało szpitalowi Megrez 300 tys. zł na walkę z koronawirusem. Marszałek Chełstowski podziękował zarządowi spółki za tę darowiznę na rzecz tyskiego szpitala.

Województwo śląskie jest właścicielem około 80 proc. akcji GPW SA. Natomiast szpital Megrez w prawie 100 proc. należy do miasta Tychy (symbolicznym współudziałowcem jest powiat bieruńsko-lędziński). Tyska placówka medyczna publikuje na swojej stronie internetowej listę darczyńców, którzy wspomogli ją materialnie w tym trudnym okresie. Wykaz ten zawiera już ponad 50 podmiotów.

Ciekawa jest historia przejęcia przez miasto Tychy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez. Można o tym przeczytać w bezpłatnie udostępnionym przez nas internetowym wydaniu „Nowego Info” nr 41 z 17.10.2017 r.

Nr 41 2017

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here