4 ofiary śmiertelne. Bilans długiej majówki na drogach.

0
źródło: KMP Tychy

4 ofiary śmiertelne. Bilans długiej majówki na drogach. Od 27 kwietnia do 6 maja na drogach województwa śląskiego doszło do 76 wypadków drogowych, w których cztery osoby straciły życie. W Tychach w tym czasie nie było żadnego wypadku, zanotowano jedynie 28 kolizji.

Policyjna akcja pod kryptonimem „Majowy weekend” rozpoczęła się w piątek 27 kwietnia o godz. 6.00 rano, a zakończyła wczoraj (6 maja) o godz. 22.00. Policjanci skontrolowali prędkość i stan techniczny pojazdów a także stan trzeźwości kierowców i zachowanie bezpieczeństwa podróżowania (tzn. m.in. czy kierowcy i pasażerowie zapięli pasy bezpieczeństwa i czy dzieci podróżują w fotelikach).

Jak informuje policja od piątku do niedzieli doszło na śląskich drogach do 76 wypadków, w których zginęły cztery osoby, a kolejne 77 zostały ranne. Ponadto odnotowano 1155 kolizji. Policjanci zatrzymali 529 pijanych kierujących.

W samych Tychach, jak poinformowała nas st. asp. Barbara Kołodziejczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tychach, na podczas długiego majowego weekendu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano natomiast 28 kolizji. Tyscy policjanci zatrzymali w tych dniach 24 nietrzeźwych kierowców (w tym rowerzystów).

– Ponadto w czasie majowego weekendu mundurowi zatrzymali jednego kierującego bez uprawnień oraz jednego z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, a także motorowerzystę bez uprawnień i w stanie po użyciu alkoholu – informuje st. asp. Kołodziejczyk

(vis)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here