409 litrów alkoholu bez akcyzy

0
"Magazyn", w którym trzymano trefny alkohol; fot. IAS Katowice

We wtorek 4 kwietnia na terenie powiatu mikołowskiego funkcjonariusze Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym kierował mieszkaniec Śląska. Znaleziono w nim 135 litrów alkoholu w plastikowych butelkach.

Jak poinformowała nas komisarz Grażyna Kmiecik, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, mundurowi podejrzewali, że to tylko część trefnego towaru. Jak się okazało mężczyzna przechowywał jeszcze nielegalny alkohol w wynajmowanym pomieszczeniu gospodarczym. Znajdowało się tam jeszcze 270 litrów trefnego alkoholu bez polskich znaków akcyzy, plastikowe pojemniki typu mauser i puste butelki.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 409 litrów lewego alkoholu Trafił on do magazynu depozytowego Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Właściciel trefnego alkoholu za popełniony czyn odpowie przed sądem. Każdy, kto decyduje się na nabycie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie wyrobów akcyzowych, nieposiadających znaków akcyzy, popełnia przestępstwo lub wykroczenie skarbowe. Grozi za to kara grzywny lub nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here