50-lecie Koła Łowieckiego „Bażant”

0
Życzenia składają starosta Barbara Bandoła i wójt Miedźnej Jan Słoninka, fot. powiat
Reklama

Koło Łowieckie „Bażant” w Miedźnej świętowało jubileusz 50-lecia działalności.

Jubileusz rozpoczął się mszą św. w zabytkowym kościele w Grzawie. Podczas oficjalnej części uroczystości w domu socjalnym w Grzawie starosta Barbara Bandoła wręczyła przedstawicielom koła najwyższe powiatowe wyróżnienie – statuetkę Żubra Starosty Pszczyńskiego.

– Od 50 lat gospodarujecie w miedźniańskich lasach i stanowicie doskonały przykład, jak można wespół z przyrodą funkcjonować, kształtować ją i o nią dbać – mówiła Barbara Bandoła.

Marek Kalkowski i Marek Moroń zostali odznaczeni Brązowymi Medalami Zasługi Łowieckiej. Medal 50-lecia przynależności do Polskiego Związku Łowieckiego otrzymał Jerzy Hławiczka, honorowy prezes i jeden z założycieli Koła Łowieckiego „Bażant” w Miedźnej. Wyróżnienia zasłużonym członkom wręczył Michał Gawdzik, prezes Zarządu Okręgowego PZŁ w Katowicach.

W niedzielę, 27 września, podczas obchodów Dnia św. Huberta w Pszczynie, uchwałą Kapituły Odznaczeń Polskiego Związku Łowieckiego nadano Kołu Łowieckiemu „Bażant” w Miedźnej najwyższe odznaczenie łowieckie – Honorowy Żeton Zasługi „Złom”.

Reklama

Koło Łowieckie „Bażant” gospodaruje w obwodzie łowieckim o powierzchni 3200 ha. Zrzesza 27 członków.

(r), źródło: powiat

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here